51028-100804-SNES-controller-xl

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Klasyczne kontrolery Nintendo są kompatybilne z urządzeniami Apple

Firmy zawsze dodają wsparcie dla różnych bezprzewodowych urządzeń i kontrolerów, tym razem przyszła kolej na Apple. Na WWDC 2022, które miało miejsce w czerwcu tego roku, Apple ogłosiło kilka usprawnień dla gier z iOS 16, w tym wsparcie dla Joy-Conów i Pro kontrolerów Nintendo. Teraz można korzystać ze zmodernizowanych wersji klasycznych padów Nintendo na iPhone, iPad, komputerami Mac a nawet Apple TV. Programista Steven Troughton-Smith odkrył, że iOS 16.1 i tvOS 16.1 wspierają kontrolery Nintendo Switch w stylu SNES, czyli współczesną wersję klasycznego kontrolera z łącznością bezprzewodową i portem USB-C do ładowania.

W tweecie programisty zamieszczony został film demonstrujący obsługę kontrolera Nintendo SNES na oprogramowaniu Apple. Troughton-Smith wierzy, że również Switchowe kontrolery N64 i NES są obsługiwane przez platformy Apple. MacStories przeprowadziło własne testy i potwierdziło, że retro kontroler Nintendo 64 działają również z iPad OS 16.1 o macOS Ventura. Ponadto publikacja potwierdza, że gamepady Nintendo pokazują się w ustawieniach Bluetooth jako zwykłe urządzenie do parowania.Jak zauważa AppleInsider, można używać tych gamepadów do Apple Arcade (usługa subskrypcyjna gier) oraz innych wspieranych tytułów w App Store. Joy-Cony są również wspierane przez platformę Steam, wraz z sierpniową aktualizacją.

Klasyczne kontrolery Nintendo, czyli NES, SNES, N64 i SEGA Genesis są dostępne w sklepie internetowym Nintendo. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że produkty szybko się wyprzedają.

Co sądzicie o tej aktualizacji iOS? Czy chcielibyście, aby więcej firm dodało wsparcie dla bezprzewodowych kontrolerów Nintendo? Dajcie koniecznie znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz