eCycleLand PR 9-1280x680

Właściciel zdjęcia: Intel Corporation / VMLY&R

Intel i Dell wkroczyli do świata Animal Crossing, by promować e-recykling

Intel i Dell Technologies edukują graczy w zakresie prawidłowego „e-recyklingu” odpadów elektronicznych za pomocą interaktywnego doświadczenia w grze Animal Crossing: New Horizons firmy Nintendo. Gracze od czasu do czasu mogą znaleźć w grze zardzewiałe części, przeszukując kosz na śmieci na swoich wirtualnych wyspach. Jest duża szansa, że spora część może uznać zardzewiały kawałek metalu za zwykły śmieć, jednak firmy Intel i Dell Technologies dostrzegły szansę na przekształcenie go w skarby w grze i możliwość promowania własnych działań w zakresie recyklingu. 


W nowej kampanii od VMLY&R z okazji Narodowego Dnia Recyklingu (15 listopada) gracze mogą odwiedzić wyspę eCycleLand i wymieniać zardzewiałe części znalezione w grze na elektronikę. Korzystając z serwisu handlowego Animal Crossing, Nookazon, użytkownicy mogą wymienić części na jeden z sześciu elektronicznych sprzętów w grze.

Gracze otrzymają kod dostępu do wyspy eCycleLand, gdzie będą mogli wykonać wymianę. Podczas pobytu w eCycleLand, użytkownicy będą mogli zwiedzić cztery stacje, w których dowiedzą się o sposobach na e-recykling. Po zeskanowaniu kodu QR otrzymają dostęp do przewodnika po wyspie w postaci filmu na YouTube.


Kampania rozpoczęła się we wtorek z okazji Narodowego Dnia Recyklingu, była promowana w mediach społecznościowych oraz poprzez współpracę z influencerami, którzy transmitowali swoje wizyty w eCycleLand na YouTube i Twitchu. 

Alli Pierce, szef kreatywny Intel, VMLY&R powiedziała: 

Nasze wirtualne życia i prawdziwe są teraz ze sobą powiązane – nawet gry, w które gramy, odzwierciedlają nasze rzeczywiste problemy. Animal Crossing, mimo że jest utopijnym światem, wciąż zapycha swoje plaże zardzewiałymi częściami, które nie mają praktycznego zastosowania w grze. Dzięki eCycleLand firmy Intel i Dell pokazujemy społeczeństwu, że stara i zepsuta technologia może zyskać nowe życie dzięki e-recyklingowi zarówno w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym.

Co sądzicie o takiej kampanii edukacyjnej w Animal Crossing? Podzielcie się opinią w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz