big pat-moin-P8ERfhQ mq4-unsplash

Właściciel zdjęcia: Pat Moin / Unsplash

Gracz stworzył działający automat do gry na Nintendo 64

Jeden z fanów konsoli Nintendo 64 zaprojektował i zbudował działającą kabinę arcade, która pozwala na grę na tej konsoli. Gry wieloosobowe były popularnymi tytułami na klasycznych automatach arcade oraz na Nintendo 64. 


Nintendo 64 było konsolą domową, która w latach 90-tych zdefiniowała markę Nintendo. Chociaż nie osiągnęła takiego samego wyniku sprzedażowego jak PlayStation od Sony, gry takie jak Super Mario 64, The Legend of Zelda: Ocarina of Time i oryginalny Super Smash Bros. pomogły pokazać, do czego było zdolne Nintendo w dziedzinie gier 3D. Gry z N64 były regularnie wznawiane na platformach Nintendo, zarówno jako remaki jak na przykład Star Fox 64 3D na 3DS, przez Virtual Console na Wii i Wii U czy w ramach pakietu Nintendo Switch Online Expansion Pack zawierający niektóre z najlepszych gier Nintendo 64. 

Pasjonat konsoli N64 przekształcił ją w działający arcade wyposażony w cztery sprawne kontrolery. Twórca tego projektu, znany na Reddicie jako Ravnfrausing, podzielił się zdjęciami na subreddicie N64. Automat zrobiono z dekonstruowanej konsoli N64 podłączonej do telewizora CRT, umieszczonego wewnątrz drewnianej obudowy. Wszystkie te materiały kosztowało około 4 500 koron duńskich, co odpowiada około 2 830 złotych. Pokazane zostało jak automat działa z grą Mario Kart 64, jedną z najpopularniejszych gier multiplayer na N64, która przyczyniła się do tego, że Mario Kart stał się stałym elementem konsol Nintendo, co trwa po dziś dzień. 


Inni gracze na subbreddicie porównali projekt do słynnych kiosków Nintendo 64, które kiedyś znajdowały się w restauracjach McDonald’s. Niektórzy wyrazili chęć kupna lub stworzenia swojego własnego automatu arcade, Ravnfrausing zapowiedział, że planuje przygotować poradnik dla zainteresowanych, którzy chcą zrobić swój własny, automat w ciągu najbliższych kilku tygodni. Współczesne automaty arcade tworzone przez Arcade1Up i podobne firmy zyskały na popularności wśród osób, które chcą mieć w domu doświadczenie z gry w salonie arcade, ale skupiają się one głównie na odtwarzaniu gier arcadowych, a nie tych z konsol domowych. 

Dziedzictwo salonów arcade pozostaje silne (może nie koniecznie w polsce), mimo iż minęły już dziesięciolecia od złotego wieku gier arcade w latach 70. i 80. Niektóre z najlepszych gier arcade lat 90. są częścią franczyz, które wciąż pozostają popularne po dziś dzień, takich jak Mortal Kombat, Street Fighter czy Soulcalibur. 

Czy uważacie, że posiadanie automatu arcade w domu jest dobrym sposobem na doświadczenie gier z przeszłości? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz