E3uAG HVcAM0SR-

Właściciel zdjęcia: The Alekon Company

Gra fotograficzna w klimacie fantasy "Alekon" trafi na Nintendo Switch

Gra fotograficzna Alekon o tematyce fantasy, która ukazała się na Steamie w 2021 roku, trafi również na Nintendo Switch. 


W niedzielę wydawca gry Forever Entertainment ogłosiło, że 6 kwietnia Alekon pojawi się na Nintendo Switch. Alekon to pierwszoosobowa gra fotograficzna, w której gracze eksplorują wyspy i spotykają ponad 50 różnych stworzeń, które grze znane są jako „Fikcje”. 

Gra, która została wykonana przez The Alekon Company, prosi graczy o zebranie kreatywności dla królestwa. Można to zrobić zaprzyjaźniając się z różnymi Fikcjami poprzez unikalne questy, minigry oraz robiąc im zdjęcia. 

Gracze będą musieli rozwiązywać zagadki – używając takich narzędzi jak paczki, magnesy czy lampy – aby nakłonić stworzenia do przyjęcia różnych póz do zdjęć. Alekon prosi również graczy o oddanie się swojej „artystycznej stronie” poprzez kreatywne zadania, takie jak edycja zdjęć czy projektowanie płatków śniegu. 

Gracze mogą angażować się w rozgrywkę Alekon niezobowiązująco lub podjąć wyzwanie, aby uzyskać najlepszy wynika dla swoich zdjęć. Wraz z punktami odblokowują się nowe poziomy.

Każde zdjęcie Fikcji może zdobyć do 10 punktów kreatywności. Jeśli gracz zdobędzie wystarczającą liczbę punktów kreatywności, może odblokować Studnię Kaprysu, w której rzekomo ukrywa się tajemniczy Alekon. Gra będzie oceniać zdjęcia gracza w oparciu o pewne aspekty, takie jak rozmiar, widoczność, kąt i środek. 

Ponadto, każda poza, którą Fikcja robi na zdjęciu, jest punktowana osobno, aby uczynić grę bardziej wymagającą. Niektóre pozy są trudniejsze do zrobienia, podczas gdy inne wymagają od gracza powtórzenia tej samej czynności kilka razy lub znalezienia odpowiedniego miejsca, aby uzyskać właściwy czas na zrobienie zdjęcia. 

 
Alekon to nie jest jedyna gra o fotografii, która pojawi się na Nintendo Switch w 2023 roku. Wydawca Kitfox Games i deweloper Sundae Month ogłosili, że gra o fotografowaniu psów Pupperazzi zostanie wydana na Nintendo Switch za pośrednictwem eShopu w tym roku. 

Jakie są wasze ulubione gry fotograficzne? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz