frontmission2remakereleasedateannouncementtrailer-ign-blogroll-1678199184248

Właściciel zdjęcia: Forever Entertainment S.A.

Front Mission 2: Premiera na Nintendo Switch już w październiku

Kultowe japońskie RPG z ery klasycznego PlayStation powróci już w przyszłym miesiącu na konsoli Nintendo Switch. Gra o której mowa pochodzi z 1997 roku, który uważany jest za legendarny rok dla świata gier. W tym roku ukazało się również japońskie Front Mission 2. Niestety tytuł dostępny był tylko w Japonii i nigdy nie wydano go poza tym krajem. Niemniej jednak, w przyszłym miesiącu doczeka się ona premiery na zachodzie jako światowe wydanie, ale tylko na konsoli Nintendo Switch.


Ta strategiczna gra RPG zostanie wprowadzona na rynek 5 października przez wydawcę Forever Entertainment i dewelopera Storm Trident. Cena gry wyniesie 34,99 $ (ok. 145 zł), a dla wielu będzie to pierwsza okazja do zagrania w tę grę, która zdobyła świetne recenzje w 1997 roku. 

Gra zostanie ponownie wydana w formie remake’u z usprawnionymi czasami ładowania, nowymi językami, nową opcją kamery pozwalającą na zbliżenie podczas rozgrywki, nowymi możliwościami kolorystycznymi i kamuflażu, nowoczesnymi efektami w grze oraz odświeżoną ścieżką dźwiękową.

Minęło 12 lat od zakończenia drugiego konfliktu Huffmana. Skrajnie uboga Ludowa Republika Alordesh doświadczyła poważnego kryzysu gospodarczego od czasu zakończenia wojny” – można przeczytać w oficjalnym opisie gry. „W czerwcu 2012 roku żołnierze Armii Alordeshu podnoszą się do buntu i pod przywództwem Vena Mackarge ogłaszają niepodległość od O.C.U.. Ashowi, żołnierzowi O.C.U., udaje się przeżyć bitwę, ale Alordesh zostaje całkowicie opanowane przez Armię Rewolucyjną. Ash i jego ocalali koledzy z drużyny infiltrują pogrążone w chaosie podziemia Alordesh, próbując uciec z kraju. Wkrótce jednak odkrywają, że za zamachem stanu stoi wielki spisek.” 

Oficjalny opis remake’u kontynuuje: „W Front Mission 2 perspektywa przełącza się między trzema postaciami: Ashem, Lisą i Thomasem, tworząc światopogląd wykraczający poza prostą dychotomię między dobrem a złem.” Czy słyszeliście wcześniej o grze Front Mission 2? Planujecie zagrać w ten remake na Nintendo Switch? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz