maxresdefault  5

Właściciel zdjęcia: Steel Wool Studios

Five Nights At Freddy's: Security Breach pojawi się na Nintendo Switch

Na tegorocznym Game Developer Conference niezależny deweloper Steel Wool Studios zapowiedział w zwiastunie, że Five Nights at Freddy’s: Security Breach – najnowsza odsłona serii gier Five Nights at Freddy’s – pojawi się na konsoli Nintendo Switch. Wraz z ogłoszeniem nie podano daty premiery ani dodatkowych szczegółów. Niemniej jednak zwiastun, który przedstawia kilka minut rozgrywki na konsoli Nintendo Switch został udostępniony w internecie na YouTube. 


Na podstawie materiału w zwiastunie wydaje się, że nadchodząca wersja Five Nights at Freddy’s: Security Breach na Nintendo Switch będzie portem gry. Security Breach pierwotnie zostało wydane na PlayStation 4, PlayStation 5 i PC pod koniec 2021 roku.

 
Five Nights at Freddy’s: Security Breach ma burzliwą historię rozwoju i wydania. Początkowo zaplanowana na późny 2020 rok, gra została opóźniona do 2021 roku – „wczesny 2021, nie późny 2021” – jak powiedział twórca Five Nights at Freddy’s, Scott Cawthon, który wyjaśnił w poście Reddit, że potrzeba jest więcej czasu, aby w pełni zrealizować jego wizję gry. 

Chociaż Cawthon i Steel Wool Studios początkowo myśleli o wczesnym wydaniu Security Breach w 2021 roku, gra otrzymała wiele kolejnych opóźnień zanim ostatecznie trafiła na PlayStation 4, PS5 i PC 16 grudnia 2021 roku w Ameryce Północnej i na całym świecie 17 grudnia następnego dnia. W ramach przeprosin za nieustające opóźnienia Security Breach, Cawthon wydał spin-off o nazwie Security Breach: Fury’s Rage, aby fani mogli zagrać za darmo w sieci. 

W maju zeszłego roku Steel Wool Studios wydało teaser Ruin DLC, który miał zostać wydany później w tym roku jako rozszerzenie dla Security Breach. Obrazek, który już wielokrotnie był analizowany przez fanów Five Nights at Freddy’s pod kątem znaczenia i lore, przedstawia dziewczynkę trzymającą zapaloną latarkę skierowaną na duży kostium Glamrock Freddy’ego. Powyżej nich wisi kilka dużych monitorów, każdy wyświetlający nagrania z kamer bezpieczeństwa, a na jednym z ekranów widoczne są słowa „HELP ME”. 

Biorąc pod uwagę ogólny brak informacji na temat nadchodzącej wersji Security Breach na Nintendo Switch, nie wiadomo obecnie, czy wersja na Switcha zostanie wydana przed DLC, razem z nim czy po nim. Security Breach jest obecnie dostępne na PlayStation 4, PS5, PC, Xbox Series X/S, Xbox One i Stadia. Adaptacja filmowa serii Five Nights at Freddy’s jest obecnie w produkcji. 

Jesteście fanami Five Nights at Freddy’s? Czekacie na Switchową odsłonę? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz