4122372-ff pixel site

Właściciel zdjęcia: Square Enix

Final Fantasy's Pixel Remasters sprzedają się bardzo dobrze

W zeszłym miesiącu Final Fantasy Pixel Remasters w końcu trafiło na Nintendo Switch i PlayStation 4 po tym, jak fani przez lata błagali o wydanie kolekcji na konsole. Wygląda na to, że Square Enix słusznie wysłuchało fanów, ponieważ firma ogłosiła, że gry sprzedały się łącznie w ponad dwóch milionach egzemplarzy na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych. Firma nie podała żadnych szczegółów dotyczących tych wyników sprzedaży, poza tym, że obejmują one zarówno wydania fizyczne, jak i cyfrowe. W każdym razie jest to imponująca liczba, która pokazuje uczucie, jakim fani wciąż darzą klasyczne gry z serii. Chociaż wiadomość jest pozytywna dla Square Enix, odpowiedzi na powyższego Tweeta były bardzo negatywne. Przedsprzedaż kolekcji w Ameryce Północnej była oferowana w bardzo ograniczonej ilości i pojawiła się w środku sobotniej nocy. Po wydaniu kolekcji egzemplarze szybko trafiły na rynek wtórny, gdzie były odsprzedawane za setki dolarów więcej niż ich pierwotna cena. Na szczęście dla wielu fanów Nintendo Switch, japońska wersja kolekcji jest dostępna w dużo bardziej przystępnej cenie na stronach importowych takich jak Play-Asia. Jednak fani PlayStation, którzy preferują wydania fizyczne, tyle szczęścia nie mają. 

Jedną z zalet wydań cyfrowych jest to, że fani Final Fantasy mogą wybierać które gry chcą kupić. Final Fantasy Pixel Remasters obejmuje pierwsze sześć gier z serii i można je kupić osobno w Nintendo eShop. Niektóre z tych gier zestarzały się lepiej niż inne, a Final Fantasy VI pozostaje jednym z lepszych tytułów w serii. 

Czy kupiliście którąś z części Final Fantasy Pixel Remasters? Udało wam się zdobyć wersję fizyczną? Dajcie nam znać w komentarzach lub podzielcie się swoimi myślami na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz