Mario i przyjaciele

Właściciel zdjęcia: Femboy Films

Film Super Mario z 1986 roku można teraz oglądać za darmo

Minęło już kilka lat od czasu, gdy bracia Mario zawładnęli kinami, ale to się zmieniło. Nintendo i Illumination właśnie wprowadzili na ekrany swój duży film z Mario. Hype jest wielki w związku z powrotem Mario, chociaż mieszane recenzje krytyków zraziły niektórych fanów. Istnieje jednak inny, mało znany film z Mario do obejrzenia z 1986 roku, który jest dostępny za darmo.


Tak, dobrze przeczytaliście. Franczyza Super Mario Bros miała swój film już w 1986 roku, na długo przed premierą adaptacji live-action. Jeśli chcecie zobaczyć anime Super Mario, stary film jest dostępny na YouTube i został odnowiony w pełnej jakości 4K. 


Jak widzicie powyżej, Super Mario Bros wygląda pięknie. Femboy Films zdołało odnowić klasyczne anime z 16-milimetrowego negatywu używanego wiele lat temu. Co do dźwięku, studio odnalazło kasetę VHS z anime sprzed dziesięcioleci, a Femboy Films zdołało oczyścić dialogi. VHS został pierwotnie wydany w technologii 2-kanałowego Dolby Surround, co jest zachowane w tym przechwycie dźwięku. „To odzwierciedla najdokładniej, jak film brzmiałby w kinach, gdyż został tam wydany w 4-kanałowym Dolby Stereo” – podzielił się zespół. 

Dla tych, którzy są ciekawi, jak zaczęło się anime Super Mario, sięga ono najwcześniejszych dni franczyzy Nintendo. Super Mario Bros – The Great Mission to Rescue Princess Peach to komedia przygodowa, która śledzi wszystkich naszych ulubionych bohaterów. Jednak historia delikatnie mówiąc, jest luźna. Film opowiada historię Księżniczki Peach, która ucieka z gry wideo i trafia do świata Mario, zanim King Koopa ją porwie. Peach wraca do Królestwa Grzybów, ale nie przed tym jak jej ukochany psiak ucieka. To tam zwierzak znajduje Mario i Luigiego, którzy prowadzą lokalny sklep spożywczy, a psiak zabiera braci do gry Peach, aby móc uratować księżniczkę. 

To dzikie anime jest pełne szaleństwa charakterystycznego dla Nintendo. Animacja jest solidna. Jeśli jesteście fanami Mario, anime lub po prostu kochacie świat gier Nintendo warto obejrzeć tę produkcję. W najlepszym przypadku – może się stać Twoim nowym ulubionym filmem. 

Czy obejrzeliście ten film? Jakie są wasze wrażenia po seansie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz