screen-shot-2023-01-30-at-9-04-56-am

Właściciel zdjęcia: Nintendo / Illumination

Film Super Mario Bros. jest największą adaptacją gry wideo w historii

Po pobiciu rekordu kasowego jako najbardziej dochodowego filmu animowanego w tydzień od premiery, ta wiadomość nie zaskoczy nikogo, kto był na pokazie filmu Super Mario Bros. w kinie w ciągu ostatnich dni. Już teraz potwierdzono, że tytuł zarobił ponad 500 milionów dolarów w swoim pierwszym tygodniu wyświetlania w kinach, wyprzedzając zarówno Warcrafta, jak i Pokémon Detektyw Pikachu, stając się tym samym największą adaptacją gry wideo w historii. 


Według Variety, film Super Mario Bros. zarobił obecnie 260,3 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i 248,4 milionów dolarów na arenie międzynarodowej, co daje łączną sumę 508,7 milionów dolarów. Przed nim w tej kategorii prowadził Warcraft z kwotą 439 milionów dolarów, a tuż za nim był Detektyw Pikachu z 433 milionami dolarów. Film Super Mario Bros. już pobił te rekordy i prawdopodobnie wynik ten będzie się rozwijał, biorąc pod uwagę, że był wyświetlany w kinach tylko przez jeden tydzień. 

Film nie tylko zdominował listy adaptacji gier wideo, ale również box office w roku 2023 jako całości. Trzeba przyznać, że nie mieliśmy w tym roku zbyt wielu hitów kinowych, ale film Super Mario Bros. i tak zdołał przeskoczyć takie produkcje jak Ant-Man i Osa: Kwantomania i stać najbardziej dochodowym filmem roku. Pewnie straci to miejsce, gdy na ekrany wejdą takie hity jak Mała Syrenka i Spider-Man: Poprzez Multiwersum, ale póki co Nintendo i Illumination może cieszyć się sukcesem.

Nawet jeśli jeszcze się nie widziało tego filmu, nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, żeby przewidzieć jego sukces. Mario to bez wątpienia największa i najbardziej ukochana przez fanów maskotka Nintendo, obok Pokémonów. Ci którzy poszli do kina od razu po premierze, polubili ten film mimo średnich recenzji. Dochody Warcrafta wynoszące 439 milionów dolarów ni były również ogromną kwotą do przeskoczenia, a z Illumination, Chrisem Prattem, Jackiem Blackiem i Anyą Taylor-Joy zaangażowanymi w produkcję, sukces był niemal pewny już od samego początku. 

To jednak nie umniejsza osiągnięć tego filmu, ponieważ na pewno nie osiągnął sukcesu bez powodu. Jest to film przyjazny dla rodzin, który dostarcza wiele przyjemności, a wśród niektórych momentów na uwagę zasługuje piosenka miłosna Bowsera do księżniczki Peach, zatytułowana trafnie „Peaches”. W rzeczywistości, ta sama piosenka mogłaby zostać nominowana do Oscara, jak wielu zauważyło, spełnia ona wszystkie wymagania, by być nominowaną do nagrody dla najlepszej piosenki oryginalnej. Być może musiałoby to być bardzo słaby rok, aby faktycznie wygrała, ale na Oscarach zdarzały się już dziwniejsze rzeczy. 

Byliście już w kinie na seansie Super Mario Bros.? Jak wam się podobał film? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz