Mario-Sonic-at-the-Rio-2016-Olympic-Games-recenzja

Właściciel zdjęcia: SEGA

Ewolucja relacji między Sonicem a Mario

Kiedyś Mario i Sonic byli uważani za rywali, w okresie, gdy Sega działała na rynku konsol i bezpośrednio konkurowała z Nintendo o przychody od fanów. Ta rywalizacja zakończyła się, gdy Sega wycofała się z rynku konsol i skupiła się wyłącznie na tworzeniu gier. 


Od tego czasu panuje pokój między franczyzami Mario i Sonic. Obecnie często współpracują, przykładowo Sonic pojawia się w Super Smash Bros., a obie serie biorą udział w olimpijskich crossoverach co kilka lat.

Ostatnimi czasy sytuacja dla Sonica wygląda obiecująco, zwłaszcza po sukcesie filmowej serii "Sonic the Hedgehog". Nadeszła chyba pora, aby ożywić starą rywalizację i dać Sonikowi szansę na ponowną rywalizację z królem. 

W niedawnej rozmowie na oficjalnej stronie internetowej firmy Sega, Kierownik Działu Osamu Ohashi z Drugiego Działu (zarządzającego treściami związanymi z Sonicem) opowiadał o tym, jak to jest pracować dla firmy. Jego komentarze dotyczyły również jego przyszłych ambicji związanych z franczyzą Sonic. 

"Po prostu chcemy przewyższyć Mario. Sonic to gra, która pierwotnie została stworzona, aby rywalizować z Mario, ale wciąż nie osiągnęła tego celu. Naszym celem jest dogonienie i przewyższenie Mario, ponieważ szanujemy Mario." Ohashi kontynuował: "Chcę, aby ludzie na całym świecie, włącznie z Japonią, grali w Sonica tak samo jak w Mario, i chcę aby film odniósł większy sukces niż Mario. Chciałbym, żeby USJ (Universal Studios Japan) stworzył 'Strefę Sonica' również. To jest naszym celem dla tych z nas, którzy kochają Sonica.

To z pewnością ambitne cele, chociaż ostatnie wydarzenia sugerują, że Sonic jest daleki od pokonania Mario. W 2023 roku film "Super Mario Bros." zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie, a "Super Mario Bros. Wonder" był jednym z najwyżej ocenianych tytułów, rywalizując z takimi grami jak "Baldur’s Gate 3", "Marvel’s Spider-Man 2" i "The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom". 

Ostatnimi laty sytuacja dla Sonica wygląda obiecująco, dzięki filmom, które wprowadziły nowych fanów do świata niebieskiego jeża, a gry odnotowały stały wzrost jakości. Jednak czy to pozwoli Sonicowi przewyższyć Mario, to inna sprawa. Mario to jedna z najbardziej udanych marek w historii gier wideo, a franczyza Sonic wciąż dźwiga ciężar kilku złych dekad, które musi odrzucić, jeśli chce być numerem jeden. 

Jakie są Wasze przewidywania co do przyszłości rywalizacji między Mario a Sonicem? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz