Etrian-Odyssey-Origins-collection-annunciato-per-Nintendo-Switch

Właściciel zdjęcia: Atlus

Etrian Odyssey Origins Collection zostalo zapowiedziane na Nintendo Switch

Potwierdzono, że trzy klasyczne gry fabularne z Nintendo DS powrócą na Nintendo Switch w postaci nowej zremasterowanej kolekcji. W ostatnich latach Switch stał się nowym domem dla ogromnej liczby tytułów ze starszych platform Nintendo takich jak Wii, Wii U i okazjonalnie DS. Ten trend po raz kolejny będzie kontynuowany przez Atlus, który ponownie wyda trzy pierwsze odsłony jednej ze swoich najbardziej ukochanych franczyz. 


Ogłoszenie pojawiło się w ramach nowego Nintendo Direct. Atlus zremasteruje Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard i Etrian Odyssey III: The Drowned City. Te trzy tytuły zostaną wydane w jednym pakiecie o nazwie Etrian Odyssey Origins Collection. Oprócz bundle’a będzie można kupić gry osobno. 


Do tej pory seria nigdy nie pojawiła się na platformie innej niż DS. i 3DS, co sprawiło, że wielu fanów składały prośby do wydawcy o przeniesienie serii na inną platformę. Trwało to jednak nieco dłużej niż oczekiwano, Atlus najwyraźniej wziął sobie do serca te prośby i teraz chce rozszerzyć zasięg serii Etrian Odyssey na Switchu i PC. 

Jedynym minusem tej nowej kolekcji Etrian Odyssey Origins jest to, że będzie ona nieco droższa niż oczekiwano. Zamiast typowej ceny 59,99$, Origins Collection będzie kosztować 79,99$. Na szczęście Atlus będzie sprzedawał każdą część osobno, ale każdy tytuł będzie kosztował indywidualnie 39,99$. 

Etrian Odyssey to seria gier RPG typu dungeon crawler. Jednym z jej wyróżników jest mechanika kartografii, która pozwala graczowi na swobodne rysowanie map. Ponadto franczyza jest znana z wysokiego poziomu trudności i dobrej elastyczności, jeżeli chodzi o składanie grup postaci. 

Etrian Odyssey Origins Collection ukaże się na Nintendo Switch 1 czerwca. 

Co sądzicie o powrocie trzech pierwszych odsłon gier z serii Etrian Odyssey na współczesne platformy? Będziecie chcieli ograć Etrian Odyssey Origins Collection jeszcze w tym roku? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz