maxresdefault  2

Właściciel zdjęcia: Wreckit Games

Elements przygodowy co-op przekroczył podstawowy próg na Kickstarterze

Elements to inspirowana Pokémonami i Zeldą gra RPG z otwartym światem która wystartowała na Kickstarterze. Gra pojawi się na Nintendo Switch, Xbox, PlayStation oraz PC. Zespół Wreckit Games twierdzi, że gry takie jak Minecraft i Wiedźmin 3 również były inspiracją dla Elements. Pixarowski styl graficzny gry nawiązuje do takich filmów jak „Naprzód”, a magiczny świat może przypominać „Spirited Away: W Krainie Bogów” Studia Ghibli. 


Dyrektor kreatywny i programista Devon Parsons mówi, że rozpoczął pracę nad projektem z jednego prostego powodu: chciał stworzyć grę, w którą mógłby grać ze swoimi dziećmi. Ta idea oznacza, że Elements będzie zawierać oprócz gry solowej również kooperacyjną rozgrywkę. Rzućcie okiem na zwiastun poniżej.

 
Nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat fabuły gry, ale zespół chwali się, że narracja została stworzona z pomocą nominowanego do Oscara talentu, który „napisał wiele klasycznych filmów animowanych dla Disneya”. Ten scenarzysta zostanie ujawniony w późniejszym terminie. 

Wiemy jednak, że głos dla jednej z bohaterek Elements, Nyah użyczy Patricia Summersett. To doskonały wybór, biorąc pod uwagę inspirację, gdyż Summersett jest najbardziej znana z podkładania głosu Zeldzie w angielskiej wersji Breath of the Wild. Poniżej streszczenie historii Nyah: 

W noc pozornie taką jak każda inna, Nyah i Beckett zostają obudzeni przez potężną burzę. Chaos żywiołów na Ziemi osiągnął swój szczyt. Los ludzkości wisi na włosku. Osiem Legendarnych Kamieni o wielkiej mocy czeka na odnalezienie przez Nyah i Becketta w mistycznym królestwie zwanym Elemythia. Kamienie te dają ostatnią nadzieję na pozbycie się raz na zawsze żywiołu Chaosu z naszej planety.

Gra Elements osiągnęła swój cel finansowy w wysokości 14 950 dolarów w ciągu niespełna 12 godzin - a do końca projektu pozostało jeszcze 16 dni. W związku z tym, że projekt jest już w pełni sfinansowany, niektóre cele dodatkowe obiecują dodatkowe funkcje, które są w drodze, w tym łowienie ryb, wrogów orków, mityczne bronie i ulepszony system magii. Jeśli cel 135 000 dolarów zostanie osiągnięty, dodana zostanie funkcja dziennika, a przy 150 000 dolarach gracze mogą oczekiwać dodatkowego typu broni Scythe. Jeśli kampania na Kickstarterze przekroczy te liczby, zostaną ujawnione kolejne cele. 

Osoby, które przelały 40$ lub więcej, będą miały dostęp zagrać jako pierwsze w wersję alfa, która pojawi się w trzecim kwartale 2023 roku. Ci którzy wpłacili 27$ będą mogli dopiero zagrać w momencie, gdy na Steamie pojawi się wersja 1.0 w drugim kwartale 2024 roku. Wersje konsolowe pojawią się w czwartym kwartale 2025 roku.

Zaintrygowała was ta produkcja? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz