taiko-drum-n-fun game-thumbnail

Właściciel zdjęcia: Bandai Namco

Dlaczego gra Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun zniknęła z eShopu?

Ekskluzywna gra dostępna tylko na Nintendo Switch została usunięta z Nintendo eShop, począwszy od wczoraj, co ogranicza możliwości zakupu tej gry użytkownikom Switcha. Jak być może wiecie, usunięcia stają się coraz bardziej powszechne w erze, gdzie utrzymanie gier online z niską liczbą graczy staje się zbyt kosztowne, gdzie konieczne jest zachowanie licencji, a prawa wydawnicze są bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej. Co roku wiele gier jest usuwanych z cyfrowych sklepów, z których większość nie jest wystarczająco znana, by zwrócić uwagę, ale czasami odejścia są bardziej zauważalne. Najnowszym przykładem tego ostatniego jest gra ekskluzywna dla Nintendo Switch, Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun od Bandai Namco. Jeśli chcieliście zakupić tę grę z 2018 roku w Nintendo eShop, cóż nie możecie, ponieważ oficjalnie minął czas, a wczoraj był ostatnim dniem na to.


Dobrą wiadomością dla tych, którzy już posiadają grę, jest to że będą nadal mogli w nią grać i dokupować do niej dodatki, ponieważ chociaż podstawowa wersja gry została usunięta, dodatki nie są objęte usunięciem. W międzyczasie możecie także ponownie pobrać grę i dodatki, kiedy tylko zechcecie. To, czego nie możecie zrobić, to zakupić grę, przynajmniej nie w formie cyfrowej. Opcja ta przestała być dostępna wczoraj. To, co możecie zrobić, to poszukać fizycznej kopii gry, ale będzie to szybko stawało się trudniejsze z powodu wzrostu popytu i ograniczonej dostępności gry.

Jeśli chodzi o powody usunięcia gry, nie wiemy. Bandai Namco nie podało informacji przy ogłoszeniu wcześniej w tym roku, i to się nie zmieniło w związku z faktycznym usunięciem.

"Wielkie dzięki za ciągłe wsparcie dla Taiko no Tatsujin: Drum 'n' Fun", czytamy we wcześniej wydanym oświadczeniu od Bandai Namco na temat usunięcia gry. "Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym klientom, którzy zakupili lub grali w grę, i uprzejmie prosimy o zrozumienie w tej sprawie. Prosimy także o rozważenie kontynuowania zabawy w bębnienie z Taiko no Tatsujin: Rhythm Festival dla Nintendo Switch."

Czy macie doświadczenia z innymi grami, które zostały usunięte z cyfrowych sklepów, i jak to wpłynęło na was jako graczy? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz