rayman-sparks-of-hope

Właściciel zdjęcia: Ubisoft / Nintendo

Davide Soliani chce przywrócić chwałę postaci Raymana

W dniu 30 sierpnia zostanie wydana ostatnia zawartość do pobrania do gry Mario + Rabbids Sparks of Hope. Dodatek zatytułowany jako Rayman in the Phantom Show, pozwoli Raymanowi dołączyć do drużyny z Rabbid Mario i Rabbid Peach. Gra ta będzie oznaczać pierwszy większy występ Raymana od kilku lat; poza kilkoma wydaniami mobilnymi, Rayman nie miał nowej gry od Rayman Legends z 2013 roku. Konto na Twitterze @RaymanTogether oferuje pewną nadzieję dla fanów serii w postaci wiadomości od dyrektora Sparks of Hope, Davide Soliani. W wiadomości Soliani wyraża nadzieję, że przywróci postać do dawnej świetności.


…Mam nadzieję, że społeczność i wszyscy gracze Raymana będą nas wspierać jak tylko to możliwe, ponieważ mam misję: moim zadaniem jest przywrócenie Raymanowi chwały, na którą zasłuchuje” pisze Soliani. „Wśród innych rzeczy, w DLC znajduje się ukryta tajemnicza wiadomość, którą gracze, którzy ukończą DLC w 100%, będą mogli przeczytać! Dlatego liczę na wasze wsparcie i mam nadzieję, że wam się spodoba!” 

Seria Rabbids początkowo rozpoczęła się jako spin-off gier z serii Rayman. Rayman Raving Rabbids ukazał się jako tytuł startowy na konsolę Nintendo Wii w 2006 roku i zawierał bohatera bez kończyn w kolekcji minigier. Z czasem Rabbidsy zaczęły występować w grach opartych na własnej marce, podczas gdy Rayman powrócił do gier platformowych, takich jak Rayman Origins i Rayman Legends. Niestety, sprzedaż Rayman Legends nie spełniła oczekiwań Ubisoftu, w rezultacie przez większość ostatniej dekady Rayman prawie zniknął. 

Era konsoli Nintendo Switch przyniosła dwie gry, w których Mario i przyjaciele współpracują z postaciami Rabbids. W 2017 roku ukazało się Mario + Rabbids Kingdom Battle, a w 2022 roku pojawiła się bezpośrednia kontynuacja – Mario + Rabbids Sparks of Hope. Chociaż fani mogliby przypuszczać, że trzecia gra z serii jest już w drodze, Ubisoft oświadczył, że Sparks of Hope nie sprostało oczekiwaniom, pomimo mocnych wyników sprzedaży pierwszej gry. Po ukończeniu pracy nad DLC do Raymana, kompozytor Grant Kirkhope wyraził przekonanie, że jego „osiem lat tworzenia muzyki dla Mario dobiegło końca” sugerując, że zespół nie będzie od razu przechodził do prac nad kolejną kontynuacją, tak jak to miało miejsce po Kingdom Battle. 

Jednym z potencjalnych powodów, przez które Sparks of Hope ma trudności, jest rywalizacja z Kingdom Battle. Wcześniej w tym roku CEO Ubisoftu, Yves Guillemot ujawnił, że Nintendo odradziło wydawanie kolejnej gry z serii Mario + Rabbids na Switchu i zachęciło studio do wydania gry na następnym systemie firmy. Nintendo historycznie unikało wydawania podobnych gier z Mario, co przedłużało żywotność tych gier. Producentka serii, Ceistina Nava, niedawno podzieliła się swoim optymizmem co do tego, że Sparks of Hope odniesie większy sukces w dłuższej perspektywie. Istnieje możliwość, że DLC do Raymana może przekonać nowych graczy do dołączenia do gry, zwłaszcza jeśli zdradzą pewne plany na przyszłość postaci. Czy nie możecie się doczekać Rayman in the Phantom Show? Myślicie, że zobaczymy więcej gier z serii Mario + Rabbids? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz