dark alliance 2

Właściciel zdjęcia: Black Isle Studios

Baldur's Gate: Dark Alliance II trafi na Switch w 2022 roku

Black Isle Studios, które stworzyło wiele kultowych gier RPG, potwierdziło na swoim Twitterze, że Baldur's Gate: Dark Alliance II trafi na PC i konsole. Jedną z tych konsol będzie Nintendo Switch. Ten Hack 'n Slash zadebiutował na konsolach Playstation 2 i Xbox w 2004 roku. Niestety, na ten moment nie znamy więcej szczegółów i nie wiemy czy czeka nas jedynie podkręcenie rozdzielczości, czy może więcej zmian.

Dla osób które nie znają tej gry przedstawiamy kilka informacji. Baldur's Gate: Dark Alliance II to gra akcji typu hack and slash w czasie rzeczywistym, prezentowana w perspektywie 3D, z obrotowym izometrycznym. Gracz może wybierać spośród pięciu kombinacji ras/klas: 


  • ludzki barbarzyńca
  • drow mnich
  • nekromanta księżycowych elfów
  • krasnoludzki łotrzyk
  • człowiek kleryk

Gracz może dostosowywać statystyki i punkty umiejętności swojej postaci, zdobywając punkty doświadczenia za pokonywanie wrogów.  W grze jest ponad 40 poziomów, przy czym wybór postaci zdecydowanie zmienia styl gry, co wpływa na regrywalność.

O ile sama gra nie była uniwersalnie wychwalana, to tryb kooperacyjny zbierał bardzo dobre opinie i to właśnie ten aspekt gry mnie najbardziej interesuje.


Awatar

Redakcja Nintendo NewsKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz