foxdata-chrome-leopard

Właściciel zdjęcia: GamerAhmer

Czy w Twoim strychu kryje się skarb? Rzadki kontroler Nintendo 64 wart fortunę!

Istnieje wiele rzadkich gier wideo, za które niektórzy kolekcjonerzy są gotowi zapłaci krocie, ale co z rzadkimi kontrolerami do gier wideo? 


Konsola Nintendo 64 kiedyś wprowadziła na rynek limitowaną serię kontrolerów od firmy o nazwie Foxdata, składająca się z czterech unikalnych wzorów: Desert Strom, Red Rain, Purple Forest i Chrome Leopard.

Liam Clousdale posiadał taki kontroler jako dziecko i dowiedziawszy się, że inny taki kontroler sprzedano za sporą sumę, odnalazł go na strychu i wystawił go na aukcję – z nadzieją, że zostanie sprzedany za co najmniej 1000 funtów. 

Clousdale, który jest hydraulikiem, podobnie jak maskotka Nintendo Mario, wyjaśnił, że jego rodzice kupili mu kontroler Chrome Leopard na jego 14 urodziny w 1998 roku.

Wszyscy moi przyjaciele chodzili do siebie nawzajem, żeby pograć, i żeby uniknąć zamieszania, każdy chciał mieć swój własny unikalny kontroler” – mówi Clousdale w rozmowie z Manchester Evning News. 

Te kontrolery Foxdata były dla mnie niesamowite, ponieważ były oficjalnymi kontrolerami, ale z indywidualnymi malunkami. Używałem go dość często i uwielbiałem mieć najbardziej szalony kontroler. Chociaż Nintendo 64 od dawna zostało odstawione, nadal jestem zapalonym graczem”. 

Ani Clousdale, ani jego rodzice nie spodziewali się, że kontroler kiedykolwiek stanie się przedmiotem kolekcjonerskim, ale David Wilson-Turner, szef aukcji zabawek i gier wideo Hansons, twierdzi że Foxdata miała wyprodukować tylko około 800 swoich niestandardowych kontrolerów we wszystkich czterech wzorach. Z tego wynika, że na całym świecie istnieje mniej niż 200 konkretnych kontrolerów z wzorem pantery.

Ten kontroler stanowi nie lada gratkę dla kolekcjonera przedmiotów związanych z Nintendo, aby zdobyć rzadki, trudno dostępny przedmiot”, mówi Wilson Turner.  „Chociaż kontroler był używany i potrzebuje lekkiej uwagi, to tylko dodaje mu uroku”. 

Ze względu na jego rzadkość i zapał niektórych kontrolerów, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby ten kontroler został sprzedany za nawet więcej niż 1000 funtów, gdy zostanie wystawiony na licytację 17 października. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz