maxresdefault  8

Właściciel zdjęcia: Bandai Namco

Czy połączenie One Piece z Amiibo to trafiony pomysł? - Sprawdź to!

Trudno uwierzyć, ale linia figurek Amiibo Nintendo istnieje już niemal dziewięć lat. W tym czasie pojawiło się wiele gier wideo kompatybilnych z tą linią, w tym One Piece: Super Grand Battle! X. Gra na konsolę Nintendo 3DS została wydana w listopadzie 2014 roku, w tym samym miesiącu, kiedy zadebiutowały figurki amiibo. Była to jedna z pierwszych gier, które wprowadziły kompatybilność z amiibo, co było dość dużym wydarzeniem i stworzono promocyjne grafiki przedstawiające postacie z One Piece w kostiumach amiibo. Ponieważ gra nigdy nie trafiła do Ameryki Północnej, wiele osób nie miało okazji zobaczyć tych grafik, ale sytuacja zmieniła się po niedawnym Tweecie od Supper Mario Broth. 


Grafikę przedstawiającą Luffego jako Mario można znaleźć w Tweecie od Supper Mario Brother, który został umieszczony poniżej. Dodatkowa grafika przedstawiająca innych członków obsady One Piece w kostiumach amiibo znajduje się w towarzyszącym Tweecie od Omegpha. 


Dodatkowo, oprócz Luffego jako Mario, możemy zobaczyć Zoro jako Linka, Namiego jako Trenera Wii Fit, Sanjiego jako Foxa McClouda, Usoppa jako Yoshi, Choppera jako Kirby’ego, Robin jako Samus, Franky’ego jako Donkey Konga i Brooka jako Martha. Pierwsza fala figurek amiibo opierała się na grze Super Smash Bros. for 3DS/Wii U, co wyjaśnia, dlaczego Trener Wii Fit został uwzględniony wśród tak wielu ikonicznych postaci Nintendo. 

Nie jest jasne, dlaczego One Piece: Super Grand Battle! X nie trafiło na Amerykę Północną, ale to połączenie z pewnością zasmuci niektóre osoby. Chociaż amiibo zostały wprowadzone w okresie szczytu szaleństwa związanego z game-toyami, Nintendo kontynuuje wydawanie nowych figurek, nawet gdy podobne koncepcje, takie jak Skylanders i Disney Infinity zniknęły. Niedawno Nintendo wydało nową wersję Linka, opartą na jego wyglądzie w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Plotki sugerują, że wkrótce mogą pojawić się nowe wersje Zeldy i Ganondorfa, oparte na ich wyglądzie w grze na konsolę Nintendo Switch. 

Czy podobają się wam tego rodzaju połączenie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz