Nintendo-Direct-w-przyszlym-tygodniu-Moze-tym-razem-naprawde-tam

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Czekamy na Nintendo Direct: Co Przyniesie Przyszły Tydzień?

Przyszły tydzień może okazać się bardzo intensywnym czasem dla gier wideo. Microsoft obiecuje tajemnicze wydarzenie związane z biznesem, a pojawiają się plotki o Nintendo Direct, prawdopodobnie w czwartek, 15 lutego. 


To tylko plotka, ponieważ istniały podejrzenia, że nie będzie wiosennego Nintendo Direct, bo Nintendo już wydało nowe zwiastuny swoich największych nadchodzących gier. Jeśli jednak wciąż się odbędzie, prawdopodobnie skupi się tylko na grach, które zostaną wydane w pierwszej połowie roku. 

Jeśli chodzi o drugą połowę roku, obecnie nic nie wiemy, a szef Nintendo, Shuntaro Furukawa, odmówił rozmowy na temat nowego sprzętu. Zamiast tego powiedział tylko, że Switch będzie głównym obszarem działalności firmy w 2024 roku. To jednak nie oznacza, że tak będzie do końca roku… 

Chociaż nadal nie ma gwarancji, że kolejna konsola Nintendo, nazywana przez fanów Switch 2, pojawi się w tym roku, jasne jest, że Nintendo przygotowuje się do nowej premiery w bliskiej przyszłości. 

Nieśmiałość to nie tylko cecha charakterystyczna dla Nintendo. Wiedzą oni, że zaraz po ogłoszeniu nowej konsoli sprzedaż obecnej konsoli Switch spadnie.

Nie tylko to, ale również cena ich akcji spadnie, a obecnie jest na rekordowym poziomie (pamiętajcie, że Nintendo to 135-letnia firma) z powodu spekulacji na temat ich planów – które zakończą się, gdy Nintendo dokładnie wyjaśni, co się dzieje. 

Nintendo nie może milczeć wiecznie. Nowe Nintendo Direct prawdopodobnie nie ujawni nowej konsoli. Pełne ujawnienie prawdopodobnie nastąpi dopiero latem. Jednak mówimy tu o Nintendo, więc nic nie jest pewne. 

Nawet nie jest pewne, czy w przyszłym tygodniu odbędzie się Nintendo Direct. Universo Nintendo twierdzi, że ma to nastąpić gdzieś między poniedziałkiem a czwartkiem. Drugie portugalskie źródło twierdzi, że to właśnie czwartek, 15-go.

Powód, dla którego to wszystko wyszło teraz, wynika z faktu, że Nintendo właśnie ogłosiło swoje kwartalne wyniki sprzedaży. Pomimo wieku konsoli Switch, wyniki okazały się lepsze niż oczekiwano. 

Sprzedaż konsoli Switch wynosi obecnie 139,6 miliona, co stawia ją znacznie przed PlayStation 4, które osiągnęło wynik 117,2 miliona. Switch jest również niemal na równi z Nintendo DS, drugą najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów, która osiągnęła wynik 154 milionów. Niemniej jednak Switch nie jest prawdopodobnie w stanie prześcignąć wyniku 158 milionów osiągniętego przez PlayStation 2, jeśli zostanie zastąpiony w tym roku. 

Konsola Nintendo Switch odniosła niesamowity sukces. Sprzedaż gry Mario Kart 8 Deluxe przekroczyła 60 milionów kopii, a tytuły z roku 2023, takie jak Super Mario Bros. Wonder, osiągnęły już 11,96 miliona sprzedanych egzemplarzy Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zdobyła 20,28 miliona fanów, a Super Mario RPG oraz Pikmin 4 sprzedały się odpowiednio w ilościach 3,14 miliona i 3,33 miliona. 

To największy sukces, jaki seria Pikmin kiedykolwiek osiągnęła, co niemal gwarantuje więcej, podczas gdy Super Mario RPG również okazało się nieoczekiwanym hitem jako remake z konsoli SNES, a to bez wątpienia wpłynie na przyszłe tytuły. 

Czy uważacie, że plotki o możliwym Nintendo Direct w przyszłym tygodniu są uzasadnione, biorąc pod uwagę wcześniejsze podejrzenia o brak wiosennej prezentacji? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz