maxresdefault  20

Właściciel zdjęcia: Geometric Interactive

Cocoon: Geometric Interactive odkrywa wczesny prototyp i historię gry

Jedną z najbardziej zauważalnych niespodzianek roku 2023 jest gra logiczno-zręcznościowa o nazwie Cocoon. To rodzaj gry logicznej, która prezentuje gęste i szczegółowe otoczenie oraz wyjątkowo pomysłowy sposób przemierzania wielu światów, łącząc eksplorację z rozwiązywaniem łamigłówek.


W miarę jak gra zyskuje coraz więcej uwagi po premierze, deweloper gry Cocoon niedawno podzielił się na mediach społecznościowych dotąd niedostępnym wczesnym prototypem, prezentując, jak gra wyglądała na początku swojego rozwoju i jak doszła do obecnej postaci.


Film dewelopera naprawdę ukazuje wyraźny kontrast między prototypem a finalnym produktem. Nawiasem mówiąc, nawet bez fantastycznych elementów artystycznych i mechaniki rozgrywki z finalnej gry, w prototypie wciąż można dostrzec istotę tego, o co w grze Cocoon chodzi. To doskonała okazja, by zobaczyć, skąd często biorą się gry.

Gra Cocoon, stworzona przez Geometric Interactive, była pomysłem dewelopera Jeppe Carlsena, który wcześniej pracował jako projektant w firmie PlayDead przy grach Limbo i Inside. Cocoon ma podobny klimat i energię do tych gier, skupiając się na postaci uwięzionej w tajemniczym i większym od niej świecie, która musi posłużyć się swoją sprytem i szybkim myśleniem, aby pokonać zagadki.

Carlsen udostępnił ten dotąd niepublikowany film po opublikowaniu wywiadu dla Game Developer, w którym omawiał historię gry Cocoon oraz jakie były jego większe cele związane z tą grą.

"W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że nie muszę niczego robić, aby oszukać gracza", powiedział, wyjaśniając intencje projektanta dotyczące rozgrywki opartej na łamigłówkach. "Być może 'łamigłówką' jest po prostu przyglądanie się krajobrazowi i wchłanianie go. Zauważyliśmy, że ludzie uwielbiają łamigłówki z rurami. Jest to dla nich ogromnie satysfakcjonujące, chociaż w zasadzie nie ma w nich prawdziwej łamigłówki."

Większość gier ma skromne początki, i Cocoon nie jest wyjątkiem. To gra, która eksperymentuje z perspektywą i tym, jak bohater wpisuje się w wiele "światów" gry. W miarę jak pokonują łamigłówki i podróżują do różnych, coraz bardziej rozbudowanych światów, stopniowo ukazuje się szerszy obraz Cocoon i jego wielu połączonych stref, ujawniając, że wszystkie ustawienia i zagadki są ze sobą zaskakująco głęboko powiązane.

Cocoon jest dostępne w wersji cyfrowej na Nintendo eShop w cenie 105,99 zł.

Czy Jesteście fanami gier, które eksperymentują z perspektywą i wprowadzają gracza w różne światy? Jakie gry tego rodzaju lubicie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz