bugsnax

Właściciel zdjęcia: Young Horses

Bugsnax niedługo trafi na Nintendo Switch

Bugsnax, dotychczasowy exclusive na konsole Playstation trafi na Nintendo Switch już 28 kwietnia 2022 wraz z DLC The Isle of Bigsnax w cenie 24,99$.
 
Gra była jedną z najważniejszych premier indie podczas początków PS5 pod koniec 2020 roku i została włączona do usługi PlayStation Plus dla nowego systemu (na PS4 nie została włączona do PS Plus). Jest ona dziełem Young Horses, studia, które po raz pierwszy zasłynęło grą Octodad: Dadliest Catch. Fabuła Bugsnax polega na tym, że gracz próbuje schwytać różne stworzenia, które są chodzącymi przekąskami, stosując w tym celu różne dziwne metody i pułapki. Humor i kreatywność były z pewnością kluczowymi czynnikami, które przyczyniły się do rozgłosu gry.

Podczas wydarzenia prasowego, na którym potwierdzono nowe platformy (Xbox i Game Pass, a także Steam), poznaliśmy ważną aktualizację, która zostanie dołączona do gry - będzie ona darmowa także dla obecnych posiadaczy gry. Mówi się, że The Isle of Bigsnax to 3-4 godziny dodatkowej zawartości, a może nawet więcej dla osób pragnących ukończyć grę. Czterech głównych bohaterów wyruszy na nową wyspę, aby ją zbadać i spotkać się z wielkimi stworzeniami - Bigsnaxami.

W zwiastunie rozgrywka z pewnością wyglądała przyjemnie - rozwiązania łamigłówek mogą być różne - od nakłaniania Bigsnaxa do zburzenia ściany, po labirynty rodem z Metroid Prime, w których poruszasz się za pomocą kuli.

Oprócz wydania cyfrowego potwierdzono, że iam8bit przygotuje specjalną edycję z dwiema płytami winylowymi, na których znajdzie się 25 utworów kompozytora Setha Parkera.Awatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz