2250x1266 Switch News NSO Stadium

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Błąd w Pokémon Stadium został po cichu naprawiony przez Nintendo

Pokémon Stadium zostało wydane w usłudze Nintendo Switch Online w zeszłym miesiącu, dzięki czemu gra z Nintendo 64 stała się dostępna po raz pierwszy od czasu jej wydania w 2000 roku. Aby umożliwić grę na Switchu, konieczne było pójście na pewne kompromisy, w wyniku czego gracze mogą korzystać tylko z wypożyczonych Pokémonów zaprogramowanych w grze. Niestety pojawił się błąd, który twierdził, że niektóre zestawy ruchów wypożyczonych Pokémonów nie były w rzeczywistości legalne. To nie miało sensu, ponieważ wszystkie Pokémony, nie były modyfikowane przez graczy. Jednak wydaje się, że problem został rozwiązany dzięki aktualizacji ze strony Nintendo. 


Zmiana została odkryta przez Joe’a Merricka z serwisu Serebii.net. Czytelnicy mogą znaleźć wyjaśnienie Merricka w osadzonym poniżej tweecie. 


Kiedy Pokémon Stadium po raz pierwszy zostało wydane na Nintendo 64, jednym z jego największych atutów było to, że pozwalał graczom używać swoich Pokémonów z Pokémon, Blue i Yellow w walkach 3D przy użyciu specjalnego urządzenia Transfer Pak. Gracze, którzy nie mieli jednej z gier na Game Boya, musieli korzystać z wypożyczonych Pokémonów. Jeśli gracz spróbował użyć Pokémona w grze, który był zmieniony poprzez glitch lub za pomocą urządzenia do oszustwa, takiego jak Game Shark, gra oznaczała te ruchy jako „nielegalne”, uniemożliwiając ich użycia. Pokémon Stadium na Nintendo Switch nie ma możliwości importowania Pokémonów z wcześniejszych gier (przynajmniej na razie), więc wypożyczone Pokémony są jedyną dostępną opcją. 

Mimo to, pojawiły się spekulacje, że w przyszłej aktualizacji coś się zmieni. Nintendo Switch Online dodało w tym roku gry z konsoli Game Boy, chociaż oryginalne gry Pokémon nie zostały jeszcze ogłoszone. Biorąc pod uwagę ogromną popularność serii, wydaje się, że to tylko kwestia czasu, zanim Pokémon Red, Blue i Yellow zostaną dodane do usługi. Jeśli to się stanie, fani Pokémonów z pewnością będą chcieli, aby Pokémon Stadium był kompatybilny, ale na razie fani muszą zadowolić się wypożyczonymi Pokémonami. 

Czy zauważyliście tę aktualizację w Pokémon Stadium? Myślicie, że z czasem pojawi się w grze kompatybilność Game Boy? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz