Grafika

Właściciel zdjęcia: Wayne Unten

Animator z Disneya stworzył oszałamiającą 30-sekundową animację przy użyciu 3DSa

Jak już zapewne wiecie – jeśli jesteście tu stałymi bywalcami to na pewno wiecie – sklepy internetowe 3DS i Wii U zostaną zamknięte w przyszłym tygodniu. Zamknięcie spowodowało, że wiele graczy z nostalgią powraca do ostatniej generacji Nintendo. Wykorzystując wybór narzędzi kreatywnych, które wciąż są dostępne w sklepie internetowym 3DS w chwili pisania, Wayne Unten – animator z Walt Disney Animation Studios – stworzył niesamowity krótki film jako hołd dla konsoli i jej oprogramowania.


Film zawiera ponadczasową muzykę z Wii eShop i został stworzony przy użyciu programów Butterfly: Inchworm Animation oraz Colors! 3D, a także z odrobiną pomocy Flipnote Studio 3D – wszystkie te programy znikną ze sprzedaży, gdy eShop zamknie się 27 marca. 

Sprawdźcie Toadal Disaster poniżej, w filmie który pokazuje nagranie z 2DS, a następnie krótki film na pełnym ekranie oraz krótki segment zakulisowy na końcu. 


Wayne skomentował w swoich postach, że używał 2DS do stworzenia krótkiego filmu przez długi okres czasu: 


Mając mniej niż 2 tygodnie do zamknięcia Nintendo 3DS eShop, ten krótki film został stworzony w całości na moim 2DS XL, przy użyciu jedynie aplikacji dostępnych wyłącznie w sklepie eShop, jako list miłosny do tych aplikacji.

To był film robiony w powolnym tempie, nad którym pracowałem przez 22 miesiące, pracując w przerwach między czasem spędzanym w miejscach publicznych, takich jak kolejka do lekarza, czekanie na jedzenie na wynos czy czekanie, aż moje dzieci pójdą na łyżwy. 


Zdolność animacyjna Wayne’a, która została zaprezentowana również w ciągu piętnastu lat pracy dla Disneya nad filmami, takimi jak „Kraina Lodu”, „Ralph Demolka”, „Vaiana: Skarb Oceanu” czy „Nasze Magiczne Encanto”, prawdopodobnie ma coś wspólnego z niesamowitą jakością tego krótkiego filmu. 

Wyposażenie w powyższe aplikacje sprawiłoby, że osoby nie będące artystami na pewno napotkałyby znaczne trudności przy tworzeniu takich mini-dzieł sztuki. Widzieliśmy już niesamowitą pracę w tym stylu wcześniej i wciąż jest to dowód na uniwersalność konsoli i oprogramowania, że coś o takiej jakości może być produkowane tak skromnymi narzędziami (i oczywiście dużą dawką talentu). 

Jak można zobaczyć pierwszym rzucie oka na media społecznościowe Wayne’a, z pewnością jest on fanem Nintendo. Możecie zobaczyć więcej na stronie Butterfly Animation lub na stronie animating.com, oto kilka przykładów, które można obejrzeć i podziwiać: 
Dajcie nam znać, co myślicie o Toadal Disaster i tych małych fantastycznych aplikacjach w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz