mixcollage-04-dec-2023-08-36-am-4953

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Animal Crossing wkracza na rynek kart do wymiany

Pokémon od prawie trzech dekad odnosi ogromne zyski dzięki kartom. Stopniowo, ale pewnie, inne serie zaczęły dostrzegać, że ta formuła może działać również dla nich. Yu-Gi-Oh, One Piece i Dragon Ball to tylko kilka z serii, które mają swoje własne gry karciane, a teraz Animal Crossing również chce zdobyć kawałek tego tortu. Karty do wymiany oparte na postaciach i lokalizacjach z gry Animal Crossing: New Horizons zostały ujawnione i pojawią się jeszcze przed końcem tego miesiąca.
mixcollage-04-dec-2023-08-52-am-2444

Pierwsze doniesienia pochodzą od Game Watch, każda paczka kart do wymiany z Animal Crossing zawierać będzie jedną kartę i cztery żelki. Tak, dobrze widzisz, zaledwie jedną kartę w jednej paczce. Zanim jednak wyrazisz swoje niezadowolenie na mediach społecznościowych, trzeba dodać, że cena jednej paczki wyniesie 110 jenów, czyli zaledwie 75 centów. Nieźle za jedną kartę, zwłaszcza gdy dołączone są jeszcze smakołyki. Wyobrażam sobie, że fani Animal Crossing chętnie kupią kilka paczek naraz, zważywszy na tak atrakcyjną cenę.

Karty do wymiany z Animal Crossing będą dostępne od 25 grudnia 2023 roku. Jak wiele innych produktów oficjalnie związanych z grami wideo dostępnymi wyłącznie na platformie Nintendo, karty będą dostępne początkowo tylko w Japonii. Nie ma wskazówek, czy kiedykolwiek zostaną wydane poza Japonią, ale jak zawsze, jeśli się wystarczająco dobrze sprzedadzą, co jest bardzo prawdopodobne, można przypuszczać, że w końcu zostaną przetłumaczone i wydane na całym świecie. Ponadto, jeśli bardzo ich chcecie, istnieją sposoby, aby je zdobyć. Jednak kosztować was to będzie znacznie więcej niż 75 centów za paczkę.
mixcollage-04-dec-2023-08-52-am-8629

W przeciwieństwie do niektórych innych gier karcianych, o których wspomniano, nie wydaje się, żeby karty do wymiany z Animal Crossing były związane z elementem walki. Zestaw został podzielony na dwie kategorie - mieszkańcy i krajobrazy. Potwierdzono, że 21 mieszkańców otrzyma swoje własne karty, zdecydowana większość z nich to postacie wprowadzone do serii w New Horizons. Na początku nie ma śladu Toma Nooka ani Isabelle, co skłania do przekonania, że już są plany na dodatkowe karty w 2024 roku.
mixcollage-04-dec-2023-08-53-am-3243

Mimo że nie pojawiły się sugestie co do nowej gry Animal Crossing w najbliższym czasie, seria zyskuje dużo uwagi w postaci fizycznych produktów. Pierwsze zestawy Lego związane z Animal Crossing zostały ujawnione wcześniej w tym roku i będą dostępne do kupienia od marca 2024 roku.

Czy myślicie, że karty do wymiany z Animal Crossing odniosą sukces poza Japonią? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.


Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz