brandon-romanchuk-gFFhJPuERII-unsplash

Właściciel zdjęcia: Unsplash / Brandon Romanchuk

Aktualizacja 18.0.1 Nintendo Switch: Rozwiązanie problemu z Wi-Fi

Nintendo wprowadziło aktualizację 18.0.1 dla Switcha. Ta aktualizacja naprawia irytujący problem z połączeniem Wi-Fi. Problem ten od dawna dręczył graczy.


W przeciwieństwie do większości aktualizacji softu dla Switcha, nowa aktualizacja systemu nie tylko poprawia stabilność systemu. Aktualizacja ta również rozwiązuje problem z niektórymi punktami dostępu bezprzewodowego.

Problem ten powodował, że niektóre punkty dostępu bezprzewodowego nie były widoczne dla Switcha podczas próby skonfigurowania połączenia. Niektórzy gracze zdołali obejść ten problem, wprowadzając ręcznie nazwę SSID, ale ta oficjalna poprawka powinna ułatwić ustawienie połączenia Wi-Fi dla osób dotkniętych tym problemem.

Co ciekawe, jak wspomniał ‘OatmealDome’, dataminer na X/Twitterze, ta nowa aktualizacja systemu nie wydaje się zawierać zmian “pod maską”.


Pełne oficjalne notatki do aktualizacji 18.0.1 dla Nintendo Switch można znaleźć na stronie supportu Nintendo.

Wydany na całym świecie w 2017 roku, Nintendo Switch zdołało się sprzedać blisko 140 milionów sztuk swojej platformy do 31 grudnia 2023 roku. Będzie ciekawe zobaczyć, jak sprzedaż platformy wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ale jest jasne, że Switch jest na dobrej drodze, aby wyprzedzić całkowitą sprzedaż PlayStation 2 - najlepiej sprzedającej się konsoli wszech czasów z ponad 155 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Tymczasem niedawne plotki i raporty sugerują, że Nintendo planuje wydać następcę Switcha - obecnie nazywanego Nintendo Switch 2 - w przyszłym roku. Mówi się, że wydajność tej platformy w trybie docka ma być porównywalna z PlayStation 4 Pro. Ponadto, jak doniesiono kilka dni temu, następca Switcha może bardzo dobrze wykorzystywać pamięć Samsung V-NAND piątej generacji o prędkości odczytu do 1,4 GB/s.

Czy problem z niepojawiającymi się punktami dostępu bezprzewodowego na Switchu był dla Was kiedyś problemem? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz