mother-3-plush

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Zestaw pluszaków z Mother 3: Czy to pocieszenie dla fanów?

Prawie 20 lat po swojej oryginalnej premierze, gra Mother 3 nadal nie została oficjalnie wydana poza Japonią. Nintendo nigdy nie podało konkretnego wyjaśnienia, dlaczego tak jest. Z jakiegoś powodu nadal drażni to tych, którzy dali by im ogromne ilości pieniędzy za oficjalne wydanie anglojęzyczne. Mother 3 zostało niedawno dodane do Nintendo Switch Online.... ale tylko w Japonii. Pluszaki zaprezentowane z tej okazji są już dostępne w przedsprzedaży.


Jest jednak iskierka nadziei dla wszystkich fanów Mother 3. Mimo że zestaw pluszaków jest technicznie również wydaniem tylko dla Japonii, zestaw jest wysyłany poza Japonię. Oznacza to, że fani spoza kraju kwitnącej wiśni mogą go teraz zamówić. To oczywiście dobra wiadomość, ale też trochę okrutna, jeśli się nad tym dłużej zastanowić. Nintendo przyznaje, że istnieją fani Mother 3 poza Japonią, jednak firma nadal nie chce wydać gry w USA ani gdziekolwiek indziej niż w kraju, w którym została stworzona. 

Jeśli chcesz posiadać zestaw czterech pluszaków z Mother 3, musisz zapłacić za nie 11 000 jenów (ok. 284 złotych). To nie jest zła cena za coś, co wyraźnie jest pluszakami wysokiej jakości. Ale prawdopodobnie ostatecznie będzie Was to kosztować znacznie więcej. Cena nie uwzględnia kosztów wysyłki zestawu z Japonii do dowolnego miejsca na świecie. A to będzie kosztowne. 

W zestawie znajdują się cztery postacie z Mother 3 - Lucas, Claus, Kumatora i Duster. Każda z nich ma osiemnaście centymetrów wysokości. Wszystkie są fantastycznie wiernymi kopiami postaci, opartymi na tym, jak wyglądały w grze Game Boy Advance. Co do tego, czy kiedykolwiek będziesz mógł mieć je obok siebie podczas gry w oficjalne wydanie Mother 3, nigdy nie mów nigdy. Ale jeśli Nintendo nie jest nawet skłonne umieścić tej gry w NSO, wydaje się to mało prawdopodobne. 

Jeśli obawą jest to, że gra się nie sprzeda, to na pewno odpowiedzią jest umieszczenie jej w NSO. Nie wiąże się to z żadnym ryzykiem. Nintendo może monitorować, ile osób gra w nią poza Japonią. To pozwoli ocenić, czy wydanie przyszłych projektów Mother na całym świecie byłoby opłacalne. Pierwsze dwie gry z serii Mother zostały wydane poza Japonią. Zostały przemianowane na Earthbound Beginnings i Earthbound. Ale Mother 3 nigdy nie dotarło na rynek. 

Czy jesteście rozczarowani faktem, że Mother 3 nie zostało jeszcze wydane poza Japonią? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz