maxresdefault  31

Właściciel zdjęcia: Konami

Yu-Gi-Oh: Master Duel x AI - Rewolucja w świecie gier karcianych

Yu-Gi-Oh: Master Duel to gra karciana, której twórcą jest firma Konami. Ostatnio Konami ujawniło, że pracuje nad nową technologią sztucznej inteligencji, która będzie zdolna do rywalizacji w grze karcianej. W dniu 5 lutego firma zaprezentowała projekt Yu-Gi-Oh Master Duel x AI, który ma na celu nauczenie sztucznej inteligencji zasad gry w karciankę i ostatecznie pokonanie gracza. Niemniej jednak, jak wyjaśnia post, nie jest jeszcze ustalone, czy ta technologia zostanie “dodana do samej gry”.


Uczestnicy wydarzenia Yu-Gi-Oh! Duel Monsters: The Legend of Duelist Quarter Century w Tokio mieli okazję zobaczyć nową technologię w akcji, która “uczy się coraz więcej w trakcie pojedynków”. Idea polega na tym, że gracze Master Duel będą mogli zmierzyć się z przeciwnikami AI, aby walki były jeszcze bardziej wymagające i angażujące.

Projekt “Yu-Gi-Oh! Master Duel x AI” ma na celu dostarczenie nowych sposobów na cieszenie się pojedynkami. Poprzez stworzenie systemu, który umożliwia instalację sztucznej inteligencji w grze, pojedynki w Yu-Gi-Oh! MASTER DUEL będą mogły być rozgrywane z wykorzystaniem AI stworzonego przez zewnętrzne programy. Program AI rośnie i uczy się poprzez ciągłe pojedynki.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję “zobaczyć wizualizację procesów myślowych sztucznej inteligencji”, w tym wzorce wyboru działań przez AI, oszacowanie wskaźników wygranych w zależności od rozwoju pojedynków oraz przewidywanie, które karty zostaną zagrane.

W innym miejscu ogłoszenia Konami ujawniło, że obecnie pracuje nad zupełnie nową kolekcją cyfrowych gier, aby uczcić 25. rocznicę serii. Yu-Gi-Oh Early Days Collection ma zostać wydana na Nintendo Switch i PC i zawierać gry, które wcześniej były dostępne tylko w Japonii.

Na razie znamy tylko jedną z gier w tej kolekcji, a jest nią Yu-Gi-Oh Duel Monsters 4: Battle of Great Duelists, która pierwotnie ukazała się tylko na konsoli Game Boy Color w 2000 roku. Nie mamy jeszcze daty premiery tej kolekcji, ale Konami zapowiedziało, że wkrótce dowiemy się więcej na temat tego projektu.

Co sądzicie o nowej technologii sztucznej inteligencji w grze Yu-Gi-Oh Master Duel? Czy myślicie, że wprowadzi ona nowy wymiar do rozgrywki? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz