video-game-hall-of-fame-2024-nominees

Właściciel zdjęcia: The Strong Museum

World Video Game Hall of Fame 2024: Metroid wśród finalistów!

Muzeum Strong oficjalnie ogłosiło finalistów “World Video Game Hall of Fame” na rok 2024. Po raz kolejny jest tam reprezentacja Nintendo.


Tytuł NES/Famicom, Metroid, z Samus Aran w roli głównej, jest nominowany. Występuje obok gwiazdorskiej obsady, która składa się z Asteroids (1979), Elite (1984), Guitar Hero (2005), Myst (1993), Neopets (1999), Resident Evil, SimCity (1989), Tokimeki Memorial (1994), Tony Hawk’s Pro Skater (1999), Ultima (1981) i You Don’t Know Jack (1995).

Oto oficjalny opis gry Metroid:

Metroid od Nintendo zostało wydane w 1986 roku. Gra przenosiła graczy do futurystycznego świata pełnego innowacyjnych przygód i sugestywnej muzyki. Gra łączyła platformowanie z Super Mario Bros. i nieliniowe elementy fabularne z The Legend of Zelda. To oferowało nowe doświadczenie z grą. Główna bohaterka, Samus, dała branży gier pierwszą grywalną postać kobiecą w głównym nurcie gier wideo. Gra zapoczątkowała franczyzę z 13 głównymi tytułami, które sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Możecie głosować na Metroid i innych finalistów od teraz do 21 marca 2024 roku. Trzy gry z największą liczbą głosów publiczności zostaną zgłoszone na jednej karcie do głosowania. Dołączą do trzech innych najwyżej ocenionych propozycji od członków Międzynarodowego Komitetu Doradczego ds. Wyboru. Przypominamy kryteria głosowania:

World Video Game Hall of Fame” muzeum Strong uznaje indywidualne gry elektroniczne wszystkich typów - arcade, konsolowe, komputerowe, przenośne i mobilne. Gry te cieszyły się popularnością przez dłuższy okres czasu i wywarły wpływ na przemysł gier wideo lub na kulturę popularną i społeczeństwo w ogóle.

Niektóre z gier Nintendo, które już zostały wprowadzone do galerii sław, to Super Mario Bros. czy The Legend of Zelda: Ocarina of Time. W zeszłym roku dodano Wii Sports. Możecie zobaczyć wcześniej wprowadzone gry na oficjalnej stronie internetowej.

Którą z powyższych gier dodalibyście do Galerii Sław w tym roku? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz