Mario Kart Cisnienie

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Według nowych badań Mario Kart zwiększa puls jak żadna inna gra

Nowe badania ujawniają, że Mario Kart jest grą, która powoduje znaczne przyspieszenie tętna.  Jak się okazuje Mario Kart to nie tylko bohaterowie Nintendo ścigający się po kolorowych lokacjach, jest to także puls, który wzrasta o 32,81 procent w przeciągu pół godziny rozgrywki. 


W badaniu próbowano ustalić, która gra wideo najbardziej „wyczerpuje” organizm.  W badaniu wzięły udział następujące produkcje: Skyrim, Call of Duty: Modern Warfare, Grand Theft Auto oraz wiele innych.  Naukowcy podczas badania monitorowali rytm serca uczestników i odkryli, że Mario Kart podnosi puls średnio o 21 uderzeń na minutę. To spowodowało przesunięcie średniego tętna spoczynkowego z 64 uderzeń na minutę do 85 uderzeń na minutę. 

Inne gry, które znalazły się w pierwszej piątce zaraz po wąsatym hydrauliku to: FIFA (wzrost o 31 procent), Call of Duty Modern Warfare (wzrost o 30 procent), Dark Souls III (wzrost o 28 procent) i Fortnite (wzrost o 27 procent). Dla przypomnienia, wzrost tętna o 30 procent jest równoznaczny z pójściem na energiczny spacer. 

Fintan Costello, dyrektor zarządzający w BonusFinder, który przeprowadził badanie, powiedział: 

Jeśli szukasz ponadczasowego klasyka, Mario Kart pozostaje ulubieńcem fanów nawet po trzech dekadach. 

To, co pokazuje badanie jest dość niezwykłe, pomimo nowych produkcji z ulepszoną grafiką i zwiększonymi nakładami finansowymi, stara formuła Nintendo jest nadal angażująca dla graczy i nic nie zastąpi uczucia niepewności czy tuż przed metą gracz nie zostanie uderzony czerwoną muszlą. 

Dodaje też: 

To ciekawe, zobaczyć przy tak wielu grach, wzrost tętna równoważny do wykonywania lekkich ćwiczeń, co może wyjaśniać, dlaczego gracze czują fizyczne zmęczenie podczas grania w te gry.

Badania wykazały, że Animal Crossing, The Sims i – co zaskakujące – Skyrim obniżały tętno graczy.  Niektóre gry obniżały tętno, aż o pięć procent, co jest interesujące w przypadku Skyrim, biorąc pod uwagę, że w grze wciela się w postać pogromcy smoków, który wchłania dusze bestii. 

Najnowsza odsłona serii Mario Kart: Mario Kart 8 Deluxe jest dostępna na Nintendo eShop w cenie 249,80 zł.

Zgadzacie się z wynikiem badań? Czy rozgrywki w Mario Kart są dla was emocjonujące? Podzielcie się waszym zdaniem w sekcji komentarzy oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz