super-smash-bros-ultimate-review

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Super Smash Bros. Ultimate - co nowego?

Super Smash Bros. Ultimate zakończyło już wydawanie dodatków DLC, ale to nie oznacza, że gra jest całkowicie pozbawiona nowych treści. Nintendo udowodniło to w tym tygodniu, ogłaszając nowe wydarzenie “Spirit”, które dodaje kilka nowych duchów do gry, z okazji niektórych z największych gier Nintendo, które ukazały się niedawno w różnych seriach. Co więcej, to nie wydaje się być koniec nowych treści, ponieważ gracze interpretują niektóre z przeszłych wiadomości Nintendo w taki sposób, że sugerują one, zobaczenie kilku kolejnych fal duchów dodanych do gry.


Duchy, które zostały dodane tym razem, pochodzą z gier Pikmin 4, Xenoblade Chronicles 3, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i Splatoon 3. Postacie dodane z tych gier to odpowiednio: Oatchi, Noah i Mio, Rauru oraz trio Deep Cut ze Splatoon 3, które składa się z Shivera, Frye’a i Big Mana.


Powyżej można zobaczyć te cztery nowe duchy, dzięki uprzejmości konta Twitter Nintendo of America, które ogłosiło wydarzenie Spirit o ograniczonym czasie trwania. Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń Spirit z przeszłości, te cztery nowe duchy dla Oatchi, Noaha i Mio, Rauru oraz Deep Cut można znaleźć na Spirit Board częściej niż zwykle przez określony czas (w tym przypadku pięć dni). Ich pokonanie pozwoli graczom również zdobyć trochę więcej złota niż zwykle.

Dla kontekstu, dlaczego to takie duże wydarzenie, że Super Smash Bros. Ultimate otrzymało nową zawartość w 2024 roku, gra jest już od kilku lat, a ostatnia znacząca aktualizacja zawartości miała miejsce około dwóch lat temu, gdy dodano ducha Evil Ryu. Nadal pojawiają się Amiibo, ale jeśli chodzi o samą grę, zawartość w dużej mierze wyschła.


Sądząc po tweecie Nintendo z przeszłości, wygląda na to, że tak właśnie jest. W grudniu japońskie konto na Twitterze dla Smash Bros. ogłosiło, że te duchy pojawią się w 2024 roku, tłumacząc, że ich wydanie będzie “Pierwszym nowym wydarzeniem duchów” i że taka okazja będzie miała miejsce “w sumie 4 razy”.

W powiązanych wiadomościach dotyczących Super Smash Bros., Bandai Namco, wydawca współpracujący z Nintendo nad grami Super Smash Bros., ogłosił w zeszłym roku utworzenie zespołu dedykowanego projektom Nintendo. Masahiro Sakurai, twórca gier uznany za twarz gier Super Smash Bros., ogłosił również niedawno, że planuje zakończyć działalność swojego kanału na YouTube w tym roku, a ludzie teoretyzują, że oznacza to, że planuje rozpocząć pracę nad inną grą.

Co sądzicie o decyzji Nintendo o dodaniu nowej zawartości do Super Smash Bros. Ultimate w 2024 roku? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz