Untitled-1 xV2Jni7

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Super Mario Bros. Wonder: Animacje stały się priorytetem

Gra Super Mario Bros. Wonder zostanie wydana w tym tygodniu i w porównaniu do poprzednich gier z Mario, będzie ona miała znacznie bardziej animowany charakter. Z tego, co Nintendo do tej pory ujawniło to postacie i wrogowie wyglądają o wiele bardziej żywo niż w grach takich jak New Super Mario Bros. U. Producent, Takashi Tezuka w rozmowie z NPR ujawnił, że Nintendo przeznaczyło większą część budżetu gry na animacje jako efekt powstania filmu Super Mario Bros. Firma uznała, że skoro tak wielu ludzi teraz utożsamia Mario z jego ruchami w filmie, to trzeba było włożyć więcej pracy w to, aby poruszał się w podobny sposób. 


Tradycyjnie nasze koszty rozwoju gier były skupione na samej rozgrywce, co oczywiście jest absolutnie niezbędne. Tym razem chcieliśmy jednak naprawdę włożyć trochę z tych środków w animacje… Osoby, które przychodzą z do nas pod wpływem filmu z Mario, zobaczą to i pomyślą: „to jest to, co Mario robi, tak się porusza” i chcieliśmy aby doświadczyli czegoś podobnego” – powiedział Tezuka w rozmowie z NPR. 

Film Super Mario Bros. trafił do kin w kwietniu i szybko okazał się ogromnym sukcesem. Ta animowana adaptacja zarobiła ponad miliard dolarów na całym świecie i stała się jednym z najbardziej dochodowych filmów animowanych wszech czasów. Super Mario Bros. Wonder to pierwsza nowa gra z Mario wydana od premiery filmu i stanowi główną grę na Nintendo Switch w okresie świątecznym. W związku z tym nie jest zaskakujące, że Nintendo przeznaczyło większą część budżetu gry na samą animację. Ciekawe czy przyszłe gry z Mario pójdą w tę samą stronę. To prawdopodobnie zależy od ogólnego przyjęcia i sprzedaży Super Mario Bros. Wonder, ale od samego ogłoszenia gry towarzyszy jej wiele entuzjazmu. 

Super Mario Bros. Wonder ma premierę zaplanowaną na 20 października i będzie dostępna wyłącznie na Nintendo Switch. Oprócz tego, że jest to pierwsza nowa gra z Mario wydana od premiery filmu Super Mario Bros., to także pierwsza nowa gra 2D z Mario od ponad dekady. New Super Mario Bros. U było grą startową na konsoli Wii U w 2012 roku, a później gra została wydana na Nintendo Switch jako wersja Deluxe, która zawierała wcześniej wydane dodatki DLC. Chociaż gra ta spotkała się z ogólnie pozytywnym odbiorem, wielu fanów uważało, ze New Super Mario Bros. U było zbyt podobne do wcześniejszych gier z serii i nie wyróżniało się niczym szczególnym. Miejmy nadzieję, że Super Mario Bros. Wonder dostarczy doświadczenia, na które fani Mario czekali od dawna...

Już 20 października zostanie wydane Super Mario Bros. Wonder. Grę można zakupić już w pre-orderze w formie cyfrowej na Nintendo eShop w cenie 249,80 zł. 

Planujecie zakupić Super Mario Bros. Wonder? Czy Jesteście zaskoczeni tym, że film Super Mario Bros. miał duży wpływ na grę? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz