1280x720  3

Właściciel zdjęcia: Aspyr

Star Wars: Wielka Kompilacja na Switchu

W ciągu ostatnich kilku lat firma Aspyr przyniosła na Nintendo Switch kilka klasycznych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. W sumie siedem remasterów zostało udostępnionych na platformie eShop, gdzie można je zakupić osobno lub ostatnio jako część zestawu znanego jako Star Wars: Heritage Pack. 8 grudnia Heritage Pack trafi do sklepów jako fizyczne wydanie, które będzie kosztować 59,99 dolarów (ok 260 zł). W skład zestawu wchodzić będą następujące gry: 


  • Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy 
  • Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast 
  • Star Wars Episode I: Racer 
  • Star Wars: Republic Commando 
  • Star Wars: The Force Unleashed 
  • Star Wars: Knights of the Old Republic 
  • Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords 

Spośród tych siedmiu gier, pięć zostanie umieszczonych na fizycznym nośniku. Niestety, Star Wars: Knights of the Old Republic oraz Knights of the Old Republic II: The Sith Lords będą wymagały pobrania. Przedsprzedaż kompilacji już się rozpoczęła. Czytelnicy zainteresowani zakupem Star Wars: Heritage Pack mogą to zrobić już teraz w sklepie Best Buy lub w Target. Ci, którzy nie są zainteresowani grami w wersji fizycznej, mogą znaleźć tę kolekcję, obecnie na platformie Nintendo Switch eShop. 

Dla osób niezaznajomionych z grami zawartymi w pakiecie Star Wars: Heritage Pack, kilka z nich stało się ulubionymi wśród fanów na przestrzeni lat. Szczególnie Star Wars: Knights of the Old Republic często uważane jest za jedną z najlepszych gier w świecie Gwiezdnych Wojen. Reżyser „Strażników Galaktyki” James Gunn jest ogromnym fanem tej gry i określił ją jako swoje ulubione dzieło z całego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jednak Gunn to nie jedyna osoba, która wyraziła taką opinię, ponieważ fani wychwalali tę grę RPG od czasu jej debiutu na oryginalnym Xboxie w 2003. Dla tych, którzy nigdy nie mieli okazji doświadczyć Knights of the Old Republic, Heritage Pack to doskonała okazja aby to zrobić. 

W pewnym momencie gry ze Star Wars: Heritage Pack były uważane za część oficjalnej kontynuacji, ale zmieniło się to po zakupie serii przez Disneya. W związku z tym obecnie uważa się, że te gry należą do marki Star Wars Legends. Chociaż same historie mogą nie wpisywać się w obecny kontekst fabularny Gwiezdnych Wojen, elementy z niektórych z tych gier nadal funkcjonują w większym lub mniejszym stopniu, tak jak postacie z Legend jak Thrawn, pojawiły się w serialach takich jak Star Wars Rebels i Ashoka. Star Wars: The Force Unleashed przedstawiło graczom Starkillera, ucznia Sartha Vadera. Mimo, że Starkiller jeszcze nie pojawił się w świecie Gwiezdnych Wojen Disneya, jego hełm pojawił się w tle w serialu Andor. 

Star Wars: Heritage Pack jest dostępne do zakupu w Nintendo eShop w cenie 302,80 zł.

Planujecie kupić Star Wars: Heritage Pack, gdy zostanie wydane w fizycznej formie? Jaka jest wasza ulubiona gra wideo ze świata Gwiezdnych Wojen? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz