Tricky thief

Właściciel zdjęcia: YeTa

Recenzja Tricky Thief na Nintendo Switch

Tricky Thief to prosta i przyjemna gra oparta na łamigłówkach

Wydawcą jest eastasiasoft, a twórcą YeTa. Gra jest dostępna na platformach: PS4, PS5, Switch, Xbox One, Xbox Series X oraz S. Premiera gry miała miejsce 15 marca 2023 roku.

Czy ta produkcja potrafi zrelaksować i przykuć do konsoli na trochę dłużej niż inni przedstawiciele tego gatunku? Sprawdźmy!


Fabuła


Sprytny złodziej, poruszając się wzdłuż ścian, próbuje unikać patrolujących teren strażników, zebrać wszystkie monety i wydostać się z danego poziomu.


Mechanika gry


Dlaczego wspomniałem, że złodziej porusza się wzdłuż ścian? Otóż możemy się poruszać w jednym z czterech domyślnych kierunków. Nasza postać jednak zatrzyma się, dopiero gdy dojdzie do ściany, albo wejdzie na specjalną platformę. Można więc powiedzieć, że jest przyklejona do ścian na każdym poziomie

A jak wyglądają pokonywane poziomy? Składają się one z wielu kwadratów, po których się poruszamy i są na tyle nieduże, aby zawsze mieścić się na jednym ekranie. Inaczej mówiąc, zawsze widzimy całą planszę, wszystkie monety i strażników. Zdarza się, że większa część ekranu to jednokolorowe tło.
Tricky 1
Za ukończenie każdego poziomu możemy otrzymać maksymalnie 3 gwiazdki. Jest możliwość powrotu do każdego z nich w dowolnej chwili, aby poprawić swój wcześniejszy wynik.

Strażnicy, pilnujący okolicy, przemieszczają się po stałych i widocznych trasach. Mogą jednak być one różnej długości. Oznacza to, że nie za każdym razem będą widzieć dokładnie te same obszary. To nasz spryt i umiejętności analityczne muszą podpowiedzieć, kiedy jest najdogodniejszy moment do przemieszczenia się. Z czasem pojawiają się urozmaicenia jak wieże strażnicze. Monitorują one okoliczny teren w sposób zmienny, poprzez zwiększający i zmniejszający się okrąg.

W dużym skrócie gra wygląda, jakby została stworzona na telefony komórkowe.


Audio i Grafika


Graficznie ciężko mieć coś do zarzucenia, ponieważ za dużo tutaj po prostu nie widzimy. Proste i minimalistyczne plansze, postaci i monety. Pasuje to do tego rodzaju gry.

Skoczna melodia bardzo dobrze wpasowuje się w ogólny wygląd i klimat gry.

Rozgrywka


Gry takie jak Tricky Thief, zazwyczaj przykuwają do konsoli dzięki swojej prostej mechanice, łatwej do zrozumienia nawet dla dziecka. Niestety, prostota przekłada się na szybkie znudzenie gracza. 

Choć przyznam, że od około 20 poziomu, musiałem chwilę poświęcić nad znalezieniem najbardziej, optymalnej ścieżki dla swojego złodziejaszka w kolejnych poziomach.
Tricky 2
I tak też jest w tym przypadku. Początkowy entuzjazm i zapał do pokonania kolejnych poziomów w najbardziej efektywny sposób, stopniowo przygasała w moim wypadku z każdym kolejnym.

Gra kosztuje 4,99 $ w Nintendo Switch eShop.

Dziękujemy firmie  eastasiasoft za dostarczenie gry do recenzji.


Plusy:

Thumb Up

Mechanika — Prosta i łatwa do zrozumienia

Thumb Up

Oprawa audiowizualna — Grafika i muzyka to elementy przyjemne dla oka i ucha


Minusy:

Thumb Down

Urozmaicenia — A dokładnie to ich brak

5.5 / 10

Nasza ocena

Awatar

Bartosz SkurpelKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz