simonthesorcererorigins-blogroll-1652834017656

Właściciel zdjęcia: Smallthing Studios

Powrót legendy: Simon the Sorcerer Origins

Simon the Sorcerer Origins przynosi klasycznego, sarkastycznego bohatera czarodzieja z powrotem do gier wideo. To pierwszy raz od dziesięcioleci. Pokazuje to Future Games Show. Ale on nie jest jedynym, który robi wspaniały powrót. Nikt inny jak gwiazda popu lat 80. (i ostateczny mem internetowy) Rick Astley również pojawi się gościnnie na ścieżce dźwiękowej gry.


Simon zadebiutował w 1993 roku. Był jednym z pionierów gier przygodowych typu point-and-click. Jego postać zdefiniowała tę erę razem z Monkey Island i innymi dziełami Sierra. Simon to sarkastyczny i typowo brytyjski czarodziej. Przemierzał on swoją drogą przez nieco mniej godny świat fantasy. Świat ten był w dużej mierze inspirowany powieściami z cyklu Świata Dysku. Simon the Sorcerer był ostatnio widziany w 2010 roku. Wtedy to ukazała się piąta część serii. Teraz, po raz pierwszy od 14 lat, powraca.

Tym razem to nie jest kontynuacja. Simon the Sorcerer Origins zabierze graczy z powrotem do najwcześniejszych dni bohatera. Pokazuje, jak stał się (kwestionowanie zdolnym) protagonistą, którego znamy dzisiaj. Jest tu wyraźna mieszanka starego i nowego. Włoski deweloper Smallthing Studios, umieścił “Origins” tuż przed wydarzeniami z oryginalnej gry. Oferuje dwie oddzielne metody gry i sterowania. Jest klasyczny interfejs point-and-click dla tych, którzy chcą solidnej dawki nostalgii. Jest też zmodernizowana wersja dla tych, którzy są przyzwyczajeni do bardziej współczesnych gier.

A potem jest muzyka. Tak, Simon dosłownie dostanie “Rick-Rolla”, ponieważ piosenkarz i legendarny muzyk Rick Astley został zaproszony do stworzenia zupełnie nowego utworu dla ścieżki dźwiękowej “Origins”. Nie ma wątpliwości, że będzie to hit. Być może na tyle dobry, że nawet Simon nie będzie mógł być do niego cyniczny.

Jeśli chcecie zobaczyć powrót dwóch ikon, Simon the Sorcerer Origins zostanie wydane w 2024 roku. To będzie później w tym roku. Gra pojawi się na Xbox, PlayStation, PC i Nintendo Switch.

Czy jesteście fanami oryginalnej serii Simon the Sorcerer? Jakie są Wasze wspomnienia związane z tymi grami?

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz