pokemon-tv-nintendo-switch

Właściciel zdjęcia: The Pokémon Company

Pokémon TV - Koniec bezpłatnego streamingu 28 Marca

Pokémon TV, bezpłatna aplikacja streamingowa firmy The Pokémon Company, ogłosiła, że zostanie zamknięta 28 marca 2024 roku. Ogłoszenie to zostało wydane 9 stycznia, a aplikacja zostanie usunięta ze sklepów App Store, Google Play, Roku Channel Store, Amazon Appstore, Nintendo eShop i Pokemon.com. Jednak urządzenia, na których aplikacja jest już zainstalowana, mogą nadal oglądać zawartość do 28 marca.


Aplikacja jest jedynym miejscem, w którym fani mogą oglądać wszystkie odcinki i filmy anime Pokémon za darmo, wraz z ekskluzywną zawartością dla Trading Card Game (TCG) i serii gier wideo. Wielu fanów anime Pokémon wyraziło swoje rozczarowanie decyzją o zamknięciu platformy, biorąc pod uwagę łatwy w użyciu interfejs aplikacji i jej niezawodność.

Pokémon TV zostało początkowo uruchomione online w 2010 roku, a aplikacja została uruchomiona w Google Play i App Store w 2013 roku oraz w Nintendo eShop w 2021 roku. Chociaż główną zawartością aplikacji była różnorodna treść anime Pokémon, platforma oferowała również ekskluzywną zawartość dla dzieci i fanów gry w trybie konkurencyjnym. Sekcja dla dzieci w Pokémon TV zawierała różne rymowanki i piosenki, a część Play! Pokémon hostowała VOD-y różnych formatów konkurencyjnych, od VGC (Video Game Championships) i TCG po turnieje Pokkén.

Chociaż powód zamknięcia aplikacji nie został podany, firma The Pokémon Company udostępniła przewodnik, w którym wymieniono, gdzie można oglądać anime, ale rozproszone odcinki na różnych platformach mogą stanowić utrudnienie zarówno dla widzów, którzy chcą obejrzeć serią po raz pierwszy, jak i długoletnich fanów, którzy chcą ponownie obejrzeć klasyczną serię. Chociaż zawartość Pokémon TV była regularnie wymieniana, fani mogli obejrzeć całą serię, jeśli byli skłonni czekać na kolejną rotację. Chociaż nie ogłoszono oficjalnej aplikacji zastępczej dla Pokémon TV, wielu fanów ma nadzieję, że tak jak w przypadku aplikacji TCG online, wkrótce zostanie wydana nowa wersja Pokémon TV.

Czy korzystaliście kiedyś z Pokémon TV do oglądania anime Pokémon? Jakie są Wasze wspomnienia z korzystania z tej aplikacji? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz