Pokemon-Scarlet-Violet

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Pokémon Scarlet i Violet najszybciej sprzedającymi się grami w historii Nintendo

Najnowsze odsłony Pokémon są najszybciej sprzedającymi się grami wideo, jakie kiedykolwiek ukazały się na konsolach Nintendo. Nintendo w czwartek ogłosiło, że najnowsze tytuły z serii Pokémon ustanowiły rekord sprzedaży. Japońska firma z siedzibą w Kyoto ogłosiła, że sprzedaż gier Pokémon Scarlet i Pokémon Violet na Nintendo Switch przekroczyła barierę 10 milionów sztuk – wliczając w to sprzedaż fizyczną i cyfrową - w przeciągu pierwszych trzech dni od globalnej premiery 18 listopada. To największy poziom sprzedaży dla debiutu produkcji w historii Nintendo. 


Gra już wcześniej zrobiła wrażenie na brytyjskim rynku detalicznym, który jest jednym z najsilniejszych rynków Nintendo. W ciągu pierwszych dwóch dni produkcje te wygenerowały więcej przychodów niż jakakolwiek poprzednia odsłona Pokémon w Wielkiej Brytanii. 

To najwyższa w historii liczba dla globalnej i krajowej sprzedaży w pierwszych trzech dniach po wydaniu oprogramowania dla wszystkich konsol do gier Nintendo, w tym Nintendo Switch

Taki komunikat prasowy mogliśmy zobaczyć pod koniec środy. Mniej więcej 4 miliony sprzedaży miało miejsce w samej Japonii, podczas gry pozostałe 6 milionów pochodzi z zagranicy.

Dla kontekstu, Animal Crossing: New Horizons, jedna z najlepiej sprzedających się gier na Switcha sprzedała się tylko w 1,88 milionów egzemplarzy w ciągu pierwszych trzech dni w Japonii, podczas gdy najnowszy a Splatoon 3 sprzedała się w Japonii w ogromnej ilości 3,45 milionów sztuk podczas swoich pierwszych trzech dni. 

Pokémon to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najdłużej działających franczyz ukazujących się na konsolach Nintendo. Firma tchnęła nowe życie w serię wydając Pokémon Sword i Pokémon Shield trzy lata temu oraz Brilliant Diamond i Shining Pearl w zeszłym roku. 

Pokémon Scarlet i Violet różnią się od swoich poprzedniczek tym, że są grami z otwartym światem, pozwalającym graczom na eksplorację regionu Paldea bez wykonywania misji w sposób liniowy. 

Pokémon Scarlet i Violet są dostępne w Nintendo eShopie za 249,80 zł.

Zakupiliście już kopię Pokémon Scarlet lub Violet? Co sądzicie o tej grze? Dajcie nam znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz