1280x720 1

Właściciel zdjęcia: PlatinumGames

PlatinumGames zapowiada kolejną odsłonę serii "Neo-Classic Arcade" 1 czerwca

W zeszłym roku PlatinumGames opublikowało filmik przedstawiający fikcyjną konferencję prasową, na której Hideki Kamiya i jego zespół zapowiedzieli dziewięć nowych gier w ramach serii o nazwie Neo-Classic Arcade. W tym roku studio wróciło z kolejnym żartem, ujawniając grę „Spectacular Side-Scrolling Action” z udziałem swojego V-Tubera i maskotki, Pt Shirogane.


Grę ogłoszono w fikcyjnej audycji radiowej „Happy-Go-Lucky Underground Radio” prowadzonej przez Pt. Pełne ogłoszenie można obejrzeć w powyższym filmie (upewnijcie się, że macie włączone napisy), a krótkie fragmenty rozgrywki (o ile to rzeczywiście gra) pojawiają się w czasie 3:17. 

Gra ta wydaje się być rodzajem platformówki, wypełnionej unoszącymi się wrogimi robotami i gigantycznymi, świecącymi kulami. Jeśli to żart, to jest dobrze wykonany, ale jeśli nie jest, to wydaje się, że twórców czeka jeszcze trochę pracy. 

Ta gra będzie drugą z serii Neo-Classic Arcade, która – według strony PlatinumGames – ostatecznie składać się będzie z następujących tytułów: 

 • Volume 1 - SOL CRESTA Free-Form Vertical Scrolling Shooting 
 • Volume 2 - Galactic Badass Beat ‘Em Up Action 
 • Volume 3 - Battle Action Block-Breaking Game 
 • Volume 4 - Sci-Fi Superhuman Soccer 
 • Volume 5 - Pt Spectacular Side-Scrolling Action 
 • Volume 6 - Constella-Style Side Scrolling Shooting 
 • Volume 7 - High-Speed Action Racing 
 • Volume 8 - Dynamite Sexy Puzzle Game 
 • Volume 9 - Ultimate Top-View Bastard Action 
 • Volume 10 - Apocalyptic Giant Robot Fighting 

Oczywiście pojawia się pytanie, czy to prawda? Zeszłoroczna fikcyjna konferencja prasowa rzuciła jasne światło na całą sytuację, ale nigdy nie wiadomo z PlatinumGames. Seria Neo-Classic Arcade – która „stara się przekazać ducha i zabawę klasycznych gier, używając nowoczesnej technologii”, jak twierdzi studio – wydaje się być tylko primaaprilisowym żartem, ale PlatinumGames twierdzi, że kolekcja rozpoczęła się od Sol Cresta, a kiedy ta gra została ogłoszona? Dokładnie 1 kwietnia 2021 roku. 

 
Czy to oznacza, że gra platformowa z Pt-em w roli głównej to prawdziwy produkt? Może tak, a może nie. Wiemy, że Kamiya ma zwyczaj nabijania w butelkę fanów, ale to nie byłby pierwszy raz, gdyby ogłoszenie z okazji Prima Aprilis okazało się prawdziwe. Wydaje się, że musimy po prostu poczekać i zobaczyć co przyniesie przyszłość. 

Co myślicie o tym ogłoszeniu? Czy to tylko żart, czy coś naprawdę dzieje się w tym temacie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz