WCCFpapermariottyd1-1

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Paper Mario: The Thousand-Year Door - ocena z Brazylii zdradza jej premierę?

W trakcie wrześniowego Nintendo Direct pojawiło się wiele rewelacji. Jednak ta, która najbardziej wzbudziła zainteresowanie, to remaster Paper Mario: The Thousand-Year Door. Ten klasyczny RPG uważany jest za jedną z najlepszych produkcji na konsolę Nintendo GameCube, a wielu nadal uważa go za najlepszy spin-off z udziałem Mario i jego przyjaciół. Prezentacja zakończyła Nintendo Direct krótkim zwiastunem z informacją, że gra ukaże się w 2024 roku. Jednak to wywołało wiele spekulacji dotyczących konkretnej daty premiery w 2024 roku. Wracając do teraźniejszości, nowa ocena gry sugeruje, że może ona ukazać się wcześniej, niż wcześniej sądzono. 


Ocena pochodzi z Brazylii, co nie jest nietypowe, ponieważ czasami zagraniczne organy spoza kraju dewelopera publikują oceny gier znacznie wcześniej, niż sama gra jest dostępna. Jednak to 'długi okres' oceniania zazwyczaj mieści się w określonym zakresie miesięcy. Dlatego jeśli teraz Brazylia ocenia grę, to może to sugerować, że gra pojawi się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy lub nawet wcześniej. 


Według tego wskaźnika oznacza to, że gra mogłaby się pojawić do kwietnia, jeśli nie wcześniej. Dla graczy Nintendo byłyby to dobre wieści, ponieważ chcieliby zagrać w tę grę jak najszybciej. Co więcej, pomogłoby to podkreślić "Rok Królestwa Mario," który Nintendo zaplanowało dla siebie poprzez wydanie tytułów z udziałem księżniczki Peach, Luigiego i Mario w odstępstwie kilku miesięcy od siebie. 

Skupiając się na Paper Mario: The Thousand-Year Door, ta gra naprawdę ustanowiła ton, jaki mogły przyjąć te gry RPG, rozwijając to, co osiągnęła wcześniejsza gra na Nintendo 64 i przenosząc ją na nowy poziom. Na przykład, Mario udał się do zupełnie nowego królestwa pełnego unikalnych stworzeń i miejsc, zaczynając od miasta Rogueport. 

Co więcej, musieliśmy stawić czoła zupełnie nowym złoczyńcom w postaci X-Nautów i ich przywódcy, Grodusa. Pojawiły się także nowe sposoby wykorzystywania partnerów z drużyny, a wszyscy partnerzy byli zupełnie nowi. Fabuła gry była głęboka i złożona. Miejsca, które odwiedziliśmy, były różnorodne i unikalne w porównaniu do siebie nawzajem. To było wspaniałe. Dlatego tak frustrujące było, kiedy na żądanie Shigeru Miyamoto, franczyza zaczęła oddalać się od tego, co ją czyniło wyjątkową i w końcu stała się czymś nierozpoznawalnym. 

To dlatego wielu fanów ma nadzieję, że ten remaster sprzeda się w milionach egzemplarzy, aby Nintendo zdało sobie sprawę, co przegapili, i jak powinni postępować z tą serią. 

Czy jesteście fanami gier z serii Paper Mario? Jakie macie oczekiwania co do remastera Paper Mario: The Thousand-Year Door? 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz