fdd5d8ca46d7ea4e45397ae560e807742de2d7d744570297ddbabf69d6d23f33- 1

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Paper Mario: The Thousand-Year Door - co nowego?

Nintendo wypuściło w eter krótki klip, aby zaostrzyć apetyt na dodatkową rozgrywkę w nadchodzącym remaku Paper Mario: The Thousand-Year Door. Klip pokazuje miejsce, gdzie zaczyna się przygoda, Rogueport. Oferuje świetny widok na aktualizacje w papierowym stylu, którą będzie zawierał remake. Wśród nich jest ulepszona ekspresja twarzy samego Mario. To, czego nie brakuje w remaku, który wyjdzie na Nintendo Switch w przyszłym miesiącu, to kultowy gest “kciuk w górę” od bohatera.


Nie tylko grafika z oryginalnej gry The Thousand-Year Door została zaktualizowana, ale najnowsza wersja nie jest kopią jeden do jednego wydania z 2020 roku, Paper Mario: The Origami King. Zauważalną różnicą między grafiką TTYD a TOK jest usunięcie grubego białego konturu za postaciami w TOK. Jest to zmiana, którą niektórzy zaczęli preferować na forach internetowych, takich jak Reddit. Dodatkowe aktualizacje, które poprawiły ogólną ekspresję Mario, zostały również zauważone przez graczy. Wśród nich są takie, że “stopy Mario są bardziej rozstawione, jego ramiona są dłuższe, już nie opiera lewej ręki na biodrze, jego kciuki w górę nie zaciskają się z jego twarzą i tak dalej, w sprite z TTYD.

W porównaniu do oryginału, kolory są bardziej wyraziste, a tło ma większą szczegółowość i głębię, zanurzając Mario i wszystkich, których spotyka, w papierowym świecie dookoła nich. Ruchy postaci wydają się być również płynniejsze, a Mario ma zwiększony obrót w pionie, co daje wrażenie, że bardziej rozgląda się po otoczeniu.

Nintendo udostępniło najnowszy klip na swoich mediach społecznościowych. Możecie go zobaczyć, aby samemu sprawdzić niektóre z aktualizacji i ocenić, która wersja wam się bardziej podoba.


Oryginalna gra Paper Mario: The Thousand-Year Door została wydana w 2004 roku jako sequel do Paper Mario. Jednak to sequel wydaje się być zdecydowanym faworytem między nimi, o czym świadczy wyprzedanie gry na Amazon na kilka miesięcy przed premierą. Nie jest przesadą przewidywanie, że gra będzie miała silną pozycję na listach gier po jej wydaniu. Gracze udowodnili, że są chętni do gry, co widać po sprzedaży i reakcjach w mediach społecznościowych.

W grze The Thousand-Year Door poszukiwania mistycznego skarbu przez Mario i księżniczkę Peach zostają przerwane, gdy Peach zostaje porwana przez grupę kosmitów. Stamtąd Mario wyrusza na przygodę, w której stara się uratować Peach i znaleźć skarb. Gra polega na turowych walkach kładących nacisk na ataki w odpowiednim momencie, aby osiągnąć cele. Fani mogą również oczekiwać nowych treści w remaku. 

Czy będziecie grali ponownie w Paper Mario: The Thousand-Year Door po jej wydaniu? Czy będzie to Wasze pierwsze doświadczenie z tą grą? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz