mario-sonic

Właściciel zdjęcia: SEGA

Nowa oferta pracy od Segi nad olimpijską grą z Sonicem

Od 2007 roku Sega tworzy gry olimpijskie z udziałem zarówno Sonica i Mario oraz ich przyjaciółmi. Gry przez lata były wykonywane poprawnie, więc nie powinno być zaskoczeniem, że Sega wydaje się pracować nad kolejnym crossoverem. Firma zamieściła w Japonii ogłoszenie o pracę, które dotyczy gry z Sonicem w roli głównej. Gra jest powiązana z Olimpiadą i trybem sieciowym. Firma szuka kogoś z doświadczeniem w pracy na wielu różnych platformach, w tym Nintendo Switch, ale także PlayStation i Xbox.


Ten ostatni szczegół jest dosyć ciekawy. Z okazji Igrzysk Olimpijskich 2020, Sega wydała trzy różne gry: Mario & Sonic at the Olympic Games 2020, Olympic Games 2020 – The Official Video Game oraz Sonic at the Olympic Games. Ostatnia gra z serii Mario & Sonic była ekskluzywna dla Nintendo Switch i automatów arcade, podczas gdy Olimpic Games 2020 był tytułem multiplatformowym. Z kolei gra olimpijska z udziałem Sonica i jego przyjaciół, pojawiła się tylko na urządzeniach mobilnych. Biorąc pod uwagę sformułowanie oferty pracy, możliwe jest, że Sega dokonuje dużych zmian w swoich olimpijskich grach wideo na 2024 rok. Istnieje możliwość, że firma pozbędzie się Mario na rzecz wieloplatformowego wydania wyłącznie z obsadą z Sonica. Miejmy nadzieję, że Sega rzuci trochę światła na to, wcześniej, niż później. 

Kiedy Sonic debiutował w 1991 roku, postać ta była postrzegana, jako odpowiedź Segi na Mario. W tym czasie firmy Nintendo i Sega mocno rywalizowały między sobą. Sonic pomógł konsoli Genesis / Mega Drive stać się potężną konkurencją dla Super Nintendo. Rywalizacja między producentami konsol dobiegła końca, kiedy Sega wycofała się z produkcji nowych konsol, decydując się na tworzenie gier multiplatformowcych. Sonic zaczął się również pojawiać na konsolach Nintendo. Pierwszy raz Sonic pojawił się na stacjonarnej konsoli Nintendo w 2002 roku w kompilacji Sonic Mega Collection, następnie pojawił się, jako grywalna postać w Super Smash Bros. Brawl i w końcu stał się bohaterem olimpijskich gier Mario & Sonic. Rywalizacja między Mario i Sonicem przybrała formę zdrowej rywalizacji między konkurencyjnymi firmami. 

Jesteście fanami serii Mario & Sonic? Myślicie, że Sega planuje multiplatformową ekspansję ze swoimi olimpijskimi tytułami? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach oraz na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz