Zelda tears

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Nintendo potwierdza ekranizację. Powstaje film aktorski w świecie Zeldy

Nintendo nie zamierza zwalniać po sukcesie ich najnowszej produkcji filmowej, czyli The Super Mario Bros. Movie

W oficjalnym dokumencie firma potwierdziła, że pracuje nad adaptacją The Legend of Zelda na żywo. Film zostanie wyreżyserowany przez Wesa Balla, najbardziej znanego z trylogii Maze Runner i nadchodzącego Kingdom of the Planet of the Apes. Twórca serii gier Zelda, Shigeru Miyamoto, będzie pełnił rolę producenta, podobnie jak w przypadku tegorocznego animowanego filmu Super Mario Bros.

Współproducentem filmu będzie Avi Arad, który pracował nad najbardziej kasowymi adaptacjami komiksowymi, takimi jak Spider-Man, a także filmami Iron Man i X-Men. Film będzie współfinansowany przez Nintendo i Sony Pictures Entertainment Inc., z czego ponad 50% sfinansuje Nintendo.

W wiadomości na X (Twitterze) Miyamoto napisał:


Z tej strony Miyamoto. Od wielu lat pracuję nad filmem aktorskim The Legend of Zelda z Avim Arad-sanem, który wyprodukował wiele mega hitów.

A na koniec ciekawy fragment z oficjalnego dokumentu prasowego od Nintendo:

Poprzez samodzielną produkcję treści wizualnych Nintendo IP, Nintendo tworzy nowe możliwości, aby ludzie z całego świata mieli dostęp do świata rozrywki, który zbudowało Nintendo, za pomocą różnych środków poza dedykowanymi konsolami do gier.

Nie wiem jak wy, ale my jako redakcja NintendoNews.pl nie możemy się doczekać tego filmu! Dajcie nam znać jakie są wasze odczucia w komentarzach in na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz