maxresdefault  9

Właściciel zdjęcia: Konami

Konami przywraca Metal Gear Solid – Remake i kolekcje na horyzoncie

Wygląda na to, że w przyszłości możemy się spodziewać remastera gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Seria Metal Gear Solid to jedna z najbardziej renomowanych marek w świecie gier, głównie dzięki genialnemu Hideo Kojimie. Umiłowany reżyser gier stale wprowadzał innowacje w gatunku stealth-action, tworząc głębokie i złożone historie, które przetrwały próbę czasu. Niestety z biegiem lat coraz trudniej jest grać w te gry bez oryginalnego sprzętu, na którym zostały wydane lub bez użycia emulatora. Na szczęście Konami to naprawia. Oprócz remake’u Metal Gear Solid 3: Snake Eater, jeszcze w tym roku otrzymamy również kolekcje trzech pierwszych gier Metal Gear Solid na wszystkich odpowiednich platformach, w tym Nintendo Switch. 


Mając to na uwadze, wydaje się, że Konami nie zamierza na tym poprzestać. Już wcześniej sugerowano, że możemy spodziewać się remastera Metal Gear Solid 4, ponieważ wspomniana kolekcja to „volume 1” sugerując, że będzie więcej, ale nic nie zostało bezpośrednio potwierdzone. Jednak użytkownik Twittera o nazwie Nitroid przeanalizował oficjalny harmonogram serii Metal Gear Solid na oficjalnej stronie internetowej Konami i odkrył, że istnieją puste pola dla Metal Gear Solid 4, Metal Gear Solid: Peace Walker i Metal Gear Solid V, sugerując tym samym, że druga część jest w drodze. IGN również zauważyło, że potwierdziło te informacje za pomocą własnych źródeł i stwierdziło, że skład drugiej kompilacji wydaje się być prawdziwy, choć nie otrzymało to oficjalnego komentarza od Konami. 


To byłoby naprawdę wielkie, ponieważ Metal Gear Solid 4 nigdy nie był oficjalnie dostępny na żadnej innej platformie oprócz PlayStation 3. Wynika to z tego, jak wiele elementów gry zostało zaprojektowanych specjalnie pod kątem unikalnego sprzętu PlayStation 3, a także niektórych licencji na inne produkty, takie jak odtwarzacz iPod w grze. Zobaczenie go na Xboxie, PC i być może nawet na Nintendo Switch byłoby naprawdę wspaniałe.

Czy chcielibyście zobaczyć remaster Metal Gear Solid 4? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz