Remake-Super-Mario-RPG-Switch

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Fanowskie marzenia o sequelu Super Mario RPG

Super Mario RPG cieszy się obecnie większą popularnością niż kiedykolwiek, dzięki fantastycznemu i wiernemu remake'owi niedawno wydanego przez Nintendo. To zupełnie inna przygoda z Mario niż to, do czego młodsi fani hydraulika są przyzwyczajeni. Gra zebrała same pochwały i już teraz fani pragną więcej przygód u boku Mario, Geno, Mallow i przyjaciół. Już zaczęli tworzyć listy życzeń, zawierające funkcje, które chcieliby zobaczyć, jeśli Nintendo zdecyduje się skorzystać z nowej popularności gry i dać zielone światło dla sequela.


Użytkownik ResetEra o pseudonimie Meelow był pierwszym, który ujawnił swoją listę życzeń, a najbardziej pożądaną funkcją były dla niego dodatkowe opcje trudności. To samo życzenie pojawiło się na listach wielu innych fanów w tym samym wątku, ponieważ Super Mario RPG oferuje tylko dwie opcje trudności do wyboru - Normalną i Breezy. Zauważcie, że nie ma żadnych opcji zwiększenia trudności gry, jeśli szukacie większego wyzwania. Wydaje się, że fani chcą bardziej przetestować swoje umiejętności walki turowej.

Kolejnym bardzo popularnym życzeniem dotyczącym sequela, po raz pierwszy przedstawionym przez użytkownika o pseudonimie Derbel McDillet, jest wprowadzenie jeszcze większej liczby postaci z uniwersum Mario, szczególnie postaci złowrogich, takich jak Wario i Waluigi. Inni fani chcieliby, aby postacie takie jak Yoshi, Rosalina i Luigi były grywalne w przyszłych grach. Niemniej jednak niektórzy pragną zachować urok Super Mario RPG, dodając nowych i oryginalnych członków drużyny, nie opierając się zbytnio na istniejących postaciach i wrogach z uniwersum Mario.

Inne dodatki, które fani chcieliby zobaczyć w sequelu, to więcej pobocznych zadań, system pracy nawiązujący do Final Fantasy, większa ilość opcjonalnych obszarów i superbossów, oraz inny główny czarny charakter niż Bowser. W zasadzie wydaje się, że sequel powinien dostarczyć znacznie więcej tego samego, ale z dodatkowymi elementami dla bardziej doświadczonych fanów gier fabularnych z gatunku jRPG.

Oczywiście nie ma gwarancji, że Nintendo w ogóle będzie chciało pracować nad właściwym sequelem dla Super Mario RPG, a sam pomysł wydaje się mało prawdopodobny, biorąc pod uwagę, że oryginał ma ponad 25 lat. Z drugiej strony ten remake zdaje się zdobył sporą popularność wśród fanów Mario, a to zainteresowanie i ekscytacja z pewnością przekładały się na sprzedaż.

Super Mario RPG jest dostępne w cyfrowej dystrybucji na Nintendo eShop w cenie 249,80 zł.

Czy uważacie, że Nintendo powinno podjąć się pracy nad właściwym sequelem do Super Mario RPG, pomimo tego, że oryginał ma już ponad 25 lat? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz