ccd82174-6195-4a5c-93e7-884266b122de

Właściciel zdjęcia: Avalanche Software

Ekskluzywny hipogryf Onyx dla graczy Hogwarts Legacy na Switchu

Po wielu miesiącach niecierpliwego oczekiwania, właściciele konsoli Nintendo Switch mogą teraz składać zamówienie na cyfrową grę Hogwarts Legacy i otrzymać ekskluzywnego hipogryfa Onyx, który będzie towarzyszył im w ich magicznych podróżach. Ten otwarty świat z gatunku RPG, gdzie się zbiera stworzenia, pozwoli graczom w sposób, jak dotąd niespotykany, wejść w magiczny świat czarodziejów z Hogwartu. 


Początkowo w planowano premierę tej wersji na lato, jednak opóźnienia sprawiły, że datę premiery przesunięto na 14 listopada 2023 roku. Ale długo oczekiwane chwile są już prawie za rogiem, gdyż możliwość wstępnego zakupu gry, która daje dostęp do bonusów, to pewny znak zbliżającej się premiery. 


Nagroda w postaci hipogryfa Onyx za wstępne zamówienie jest szczególnie kusząca dla graczy Hogwarts Legacy. Lotne wierzchowce mogą być wykorzystywane do szybkiego przemieszczania się po krajobrazach wokół Hogwartu, dodając funkcjonalność, która wykracza poza zwykłe elementy kolekcjonerskie. Dlatego wcześniejsze zdobycie tego mistycznego rumaka jest korzystne. 

Oczywiście pozostają pytania dotyczące wydajności technicznej wersji na Switchu. Hogwarts Legacy prezentuje się graficznie imponująco na konsolach PS5 i Xbox Series X. Co zaskakujące, gra działa również zadowalająco na PS4 i Xbox One. Wersje konsolowe sprawiły, że ten tytuł RPG stał się dominujący na listach gier, ale niektórzy wciąż pozostają sceptyczni co do płynności na mniej wydajnym sprzęcie Switch. 

Porównania będą przeprowadzane na podstawie portów na Switcha podobnych, rozbudowanych gier RPG o otwartym świecie, takich jak Skyrim. Ostatnio choć nie należy do tego samego gatunku, wersja gry Mortal Kombat 1 została zmasakrowana przez graczy za jej słabą jakość. Jeśli Hogwarts Legacy może dorównać jakości tytułowi takiemu jak Skyrim, to będzie to imponujące osiągnięcie. Niemiej jednak, kompromisy dotyczące efektów lub rozdzielczości pozostają możliwe ze względu na olbrzymią skalę gry. 

Do czasu pojawienia się gry na Switcha, optymizm jest ostrożny. Jednak zespoły, które optymalizują gry RPG, udowodniły swoją zdolność do wyciśnięcia z już zestarzałych platform ekstremalnej wierności graficznej. A w przypadku jakichkolwiek ustępstw wizualnych, mobilność tytułu może to wynagrodzić. 

Mimo wątpliwości, fani mogą teraz niedługo rozpocząć swoją podróż do Hogwartu, składając wstępne zamówienie. Dołączony hipogryf Onyx nie sprawi, że eksploracja świata na Switchu będzie mniej magiczna czy wciągająca. 

Hogwarts Legacy jest obecnie dostępne na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S, a wersja na Nintendo Switch zostanie wydana 14 listopada. Aktualnie można zakupić w przedsprzedaży na eShopie w cenie 269 zł.

Czy znacie podobne przykłady portów gier na Nintendo Switch? Jakie jest Wasze zdanie na temat jakości tych portów? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz