maxresdefault  12

Właściciel zdjęcia: Devolver Digital / Klei Entertainment

Dwaj giganci niezależnych gier łączą siły: Aktualizacje Cult of the Lamb i Don’t

Gry Cult of the Lamb oraz Don’t Starve Together, dwie ukochane niezależne gry z innych nurtów, ogłosiły współpracę, która obejmuje dzisiejsze aktualizacje dla obu gier.


Chociaż zupełnie możliwe, że żadnej z tych gier nie trzeba przedstawiać, Cult of the Lamb to wysoce uznawany rougelike z 2016 roku, a Don’t Starve Together to doskonała samodzielna lub wieloosobowa genialna gra surivival z 2013 roku. Z okazji dziesiątej rocznicy tego ostatniego, wydawcy Devolver Digital i Klei Entertainment połączyli siły i wydali treści crossoverowe zarówno dla Cult of the Lamb, jak i Don’t Starve Together

Zgodnie z nowymi notatkami dodanymi do aktualizacji gry Cult of the Lamb, pojawił się nowy wyznawca, którego można dodać do swojego kultu: Webber, grywalna postać z gry Don’t Starve Together oraz dodatku Reign of Giants do gry Don’t Starve. Są również nowe dekoracje do bazy takie jak figurka Deerclopsa i flaga Pig Head, a także nowa muzyka inspirowana grą Don’t Starve. Niemiej jednak, być może największym dodatkiem jest nowy tryb gry o nazwie Patience, który dodaje elementy survivalowe do gry.

Tryb Patience dodaje paski życia dla głodu i snu, a gdy którykolwiek z pasków spadnie do pewnego poziomu, pojawi się licznik, który co każdy tik spowoduje obrażenia, aż w końcu zabije gracza. Oczywiście, aby temu zapobiec, trzeba monitorować poziomy głodu i snu, które będą się wyczerpywać nawet podczas krucjat. 

Aktualizacja Don’t Starve Together jest już dostępna na PlayStation, Xboxie i PC, a wkrótce będzie dostępna na Switchu. Dodaje ona nowe nagrody za logowanie w postaci skórek, przedmiotów inspirowanych grą Cult of the Lam, w tym The Lamb, The Lam’s Blade, Flock’s Chest oraz The Lanv’s Reward. Następnie mamy The Crown trinket, który można znaleźć w Wet Pouches i zaoferować Antlionowi w zamian za nowe projekty. 

Szczerze mówiąc, aktualizacja Don’t Starve Together wydaje się trochę skromniejsza w porównaniu z Cult of the Lamb, ale i tak jest fajnie i lekko niespodziewane, że dwie niezależne gry z zupełnie różnych gatunków łączą się w ten sposób – i to jako darmowe aktualizacje. Gra Cult of Lamb jest dostępna w Nintendo eShop w cenie 100 zł, a gra Don’t Starve Together w cenie 60 zł.

Czy ktoś z was grał w gry Cult of the Lamb i Don’t Starve Together? Jakie są wasze pierwsze wrażenia z tej współpracy? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz