dome-king-cabbage-1

Właściciel zdjęcia: Cobysoft Co. / HYPER REAL

Dome-King Cabbage - Visual Novelka w Dziwnym Świecie RPG

Czym Waszym zdaniem jest gra o nazwie Dome-King Cabbage? Jeśli pomyśleliście o symulatorze farmy, to się mylicie. Jeśli pomyśleliście o grze survivalowej… no cóż, znowu się pomyliliście. Tytuł naprawdę niczego nie wyjawia, ale jednocześnie wyjawia wszystko – jest naprawdę dziwny. 


Dome-King Cabbage, nadchodząca visual novelka, która ma miejsce wewnątrz szalonego RPG-a, gdzie zbiera się potwory, pojawi się również na konsoli Nintendo Switch oraz na PC.

Po prezentacji zwiastuna na pokazie Future Games Show, wydawca Hyper Real potwierdził platformy, na których zostanie wydana gra Dome-King Cabbage, dodając do listy konsolę Nintendo Switch obok wersji na PC. Premiera jest planowana na rok 2024, choć jak dotąd nie podano konkretnej daty. 

Dome-King Cabbage to powieść wizualna, która ma miejsce wewnątrz gry RPG, gdzie zbiera się potwory. Główny bohater, bardzo nerwowe stworzenie o imieniu Mush, próbuje stać się „Królem Kopuły” i aby przygotować się do rozmowy o pracę, wykorzystuje swoje doświadczenie w zbieraniu potworów, aby spojrzeć na świat oczami tej gry RPG.

Zgodnie ze stroną na platformie Steam, Dome-King Cabbage przeniesie nas przez jeden dzień życia bardzo nerwowego stworzenia o imieniu Mush, gdy przygotowuje się do rozmowy o pracę. Czasami może to wyglądać jak gra z elementami live-action, ale cała rzecz jest stworzona całkowicie cyfrowo. Jego unikalny styl jest wzmacniany faktem, że głównie jako powieść wizualna osadzona jest w świecie gry RPG, w której zbiera się potwory, przyjmuje ona przewidywalnie dziwny format. 

Zwiastun pokazany podczas Future Games Show ukazuje stworzenia przypominające plastelinę przez chwilę, a następnie perspektywę 2D z widokiem z lotu ptaka, która przypomina niektóre z najlepszych gier Pokémon z lat 90. To wygląda zupełnie inaczej niż cokolwiek, co kiedykolwiek widzieliśmy wcześniej. Całość łączy pixelartowe sceny w tylu JRPG, gliniane figurki, stonowane neonowe oraz plastelinowe kolory, tworząc emocjonalne i niezwykłe doświadczenie. Trailer prezentuje wiele dziwacznych wyborów, jakie gracz będzie musiał podjąć w drodze do zdobycia nowej pracy. 

Dome-King Cabbage było rozwijane przez lata przez jedną osobę – Joe Buchholza, znanego również jako CobysoftJoe z Cobysoft Co. Zdobył on złotą nagrodę na wiosennym konkursie gier TyranoBuilder oraz Nagrodę IGN Japan’s Media Showcase Award. Dome-King Cabbage zostanie wydane w 2024 roku na konsoli Nintendo Switch oraz na komputerach PC poprzez platformę Steam.

Co sądzicie o tej grze? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych. 

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz