super-mario-bros.-wonder

Właściciel zdjęcia: Nintendo

Czy Super Mario Bros. Wonder przynosi koniec epoki New Super Mario Bros.?

Super Mario Bros. Wonder jest tuż za rogiem, a wraz z nim nowy styl artystyczny dla Mario i jego przyjaciół, kończąc epokę stylu New Super Mario Bros., który wiele fanów już zaczynał męczyć od dłuższego czasu. To okazało się być zmianą popularną, ale pomimo jej popularności, nie wydaje się, że jest gwarancją na to, że zobaczymy ten styl ponownie, gdy Nintendo zabierze się za rozwijanie kolejnego tytułu Mario 2D. 


W wywiadzie udzielonym dla Game Informer, producent gry Takashi Tezuka oraz dyrektor artystyczny Masanobu Sato zostali zapytani o gry z serii Mario z przeszłości oraz o to, czy Super Mario Bros. Wonder oznacza nową erę dla odsłon 2D z tej serii. Wydaje się, że oboje są zadowoleni z odejścia od stylu New Super Mario Bros.. Jednak Panowie wykazują pewne wątpliwości co do potwierdzenia, czy ten styl będzie wzorcem dla przyszłych gier Mario 2D. 

Takashi Tezuka mówi: „Uważam, że przeszliśmy z serii New Super Mario Bros. w nowy etap, ale w tej chwili nie mamy pojęcia, jaki będzie styl następnej gry. Masanobu Sato dodaje: „Wiemy jednak, że Super Mario Bros. Wonder przygotowało większą scenę dla przygód Mario i przyjaciół.” 

To całkiem rozsądna decyzja, żeby nie ograniczać się do jednego konkretnego stylu artystycznego na przyszłość, zwłaszcza kiedy Super Mario Bros. Wonder jeszcze nawet nie trafiło na półki sklepowe. Jednakże, jeśli komentarze Tezuki odzwierciedlają rzeczywiste myśli w Nintendo, to jest to bardzo ekscytujące, że możemy zobaczyć więcej eksperymentalnych stylów artystycznych w przyszłości. Bardzo mało prawdopodobne jest, że styl artystyczny New Super Mario Bros. wróci, biorąc pod uwagę, jakie odczucia może skusić Nintendo do tworzenia bardziej unikalnych gier Mario w 2D. 

Mimo, że nie do końca wiemy, co przyniesie przyszłość gier 2D z Mario, istnieje jedna rzecz, którą prawie możemy zagwarantować, że zostanie uwzględniona, niezależnie od tego, co zrobi Nintendo. Mordercze spojrzenie Luigiego stało się sławne dzięki jego brutalnym działaniom w grze Mario Kart 8 Deluxe, a Ci którzy zagrali w demo gry Super Mario Bros. Wonder, zauważyli, że Luigi powraca do swojego gniewnego zachowania. Czy to podczas skakania, rzucania ognistymi kulami czy po prostu podczas biegania, Luigi wydaje się być bardzo zdenerwowany. 

Za kilka dni bo już 20 października zostanie wydane Super Mario Bros. Wonder. Grę można zakupić już w pre-orderze w formie cyfrowej na Nintendo eShop w cenie 249,80 zł. 

Jakie są wasze odczucia w związku z nowym stylem artystycznym w grze Super Mario Bros. Wonder? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz