maxresdefault  4

Właściciel zdjęcia: SEGA

Czy "Sonic 5" to tylko kodowa nazwa nowej gry?

Jeżeli Jesteście fanami niebieskiego jeża Segi i ostatnio przeglądaliście Twittera, być może pojawiła się tam fraza „Sonic 5”. Czy jest to oficjalne potwierdzenie nowej gry? Absolutnie nie. 


Plotki o Sonicu 5 zasadniczo można odnieść do domniemanych wycieków z zeszłego roku, które krążyły wokół „nowoczesnej gry Sonic w stylu 2D”. Przypuszcza się, że gra ta powstała z powodu anulowania Sonic Mania 2, prawdopodobnie na skutek sporu o płacę z oryginalnym zespołem tworzącym grę. 

Ta plotka, pochodzi od leakera Zippo (który w przeszłości miał kilka trafnych przewidywań), sugeruje, że zespół Sonic Team używa silnika Retro Engine z gry Sonic Mania w nowym projekcie, którego premiera ma być zaplanowana na bieżący rok.

Wszystko to zostało podsumowane przez SLNBroadcasting, który twierdzi, że ma kolejne niewyjawione źródło potwierdzające przeciek informacji. 


Jeśli rzeczywiście istnieje tak zwane „Sonic 5”, to można przypuszczać, że jest to po prostu kodowa nazwa dla nowej gry Sonic w 2D i nie oznacza to oficjalnego tytułu. Mania unikała numeracji z konkretnego powodu, nazywanie czegoś „Sonic 5” potwierdziłoby istnienie kontrowersyjnego Sonic 4, nie wydaje się, aby Sega miała ochotę komukolwiek o tym przypominać. 

Szef Sonic Team, Takashi Iizuka, wcześniej twierdził, że rozgrywka w Sonic Frontiers będzie głównym naciskiem franczyzy na następne 10 lat, ale również, że w 2023 roku planowane jest znacznie więcej, więc być może coś jeszcze w stylu 2D może być na horyzoncie, oprócz Sonic Origins Plus. 

Tarcia i frustracje między deweloperami Sonic Mania, którzy przyczynili się do Sonic Origins, a Sega, wybuchły w mediach społecznościowych w zeszłym roku po premierze gry w formie, która nie spełniła oczekiwań wielu fanów. Prawdopodobnie nie ma jeszcze powodów do zbytniego ekscytowania się. 

Co myślicie o tych plotkach? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz