nws maxresdefault

Właściciel zdjęcia: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Czerwony, niebieski, zielony - Sea of Thieves na drodze do wieloplatformowości?

Sea of Thieves cieszyło się swoim czasem na otwartym morzu przez ostatnie sześć lat na konsolach Xbox i komputerach PC. Jednak niedawny post w mediach społecznościowych zdaje się zdradzać, co będzie dalej z tą przygodową grą akcji. Post został przesłany na oficjalne konto gry na Twitterze/X w Walentynki. Zasugerował możliwość przeniesienia gry na konsole Nintendo i PlayStation. Nastąpiło to po miesiącach doniesień i plotek o znanych grach, które były dotąd wyłączne dla Xboxa, a które mają trafić na inne platformy.


Konto Sea of Thieves na Twitterze opublikowało wiersz z okazji Walentynek 14 lutego 2024 roku. Wiersz brzmi następująco: “Łodzie wiosłowe są czerwone, / A czasem są niebieskie, / Innym razem są zielone, / Czasami mogą być białe… Wiele odpowiedzi na ten post zawiera odniesienia do licznych raportów i plotek. Mówią one, że “Sea of Thieves” może być jedną z gier, które staną się wieloplatformowe. Zauważono, że kolory łodzi wiosłowych sugerują platformy, na które gra mogłaby zostać przeniesiona.


Jeden z użytkowników Twittera odpowiedział w poetycki sposób: “Switch jest czerwony / PlayStation jest niebieskie / Na jednej z tych platform / Masz pojawić się Ty” podczas gdy inny użytkownik był nieco zniechęcony do pomysłu, że “Sea of Thieves” stanie się grą wieloplatformową. Mimo to, w komentarzach pod tym tweetem powszechnie przyjęto, że Nintendo to “czerwony”, Xbox to “zielony”, a “niebieski” to PlayStation. Nie jest jasne, która platforma mogłaby reprezentować “biały”, ale jedną z potencjalnych teorii może być sklep Epic Games, ponieważ “Sea of Thieves” jest już dostępne poprzez Steam.

Podczas podcastu “Nate the Hate” na YouTube w zeszłym miesiącu, dyskutowano o tym, że Microsoft potencjalnie planuje wydanie jednej z “bardziej uznanych” gier ekskluzywnych dla swojej platformy na inne platformy. Wskazano na “Sea of Thieves”. Na podstawie istniejących raportów z The Verge i XboxEra dotyczących Hi-Fi Rush, Indiana Jones and the Great Circle oraz Starfield, o których już się plotkuje, że są to gry wieloplatformowe, te raporty mogą zostać potwierdzone lub obalone. Wszystko wyjaśni się, gdy Xbox przeprowadzi swoją aktualizację biznesową w tym tygodniu.

Ta aktualizacja biznesowa szczegółowo przedstawi wizję przyszłości Xboxa. Informacje te pochodzą z tweeta szefa Xboxa, Phila Spencera. Aktualizacja obejmuje reakcję na negatywne opinie dotyczące ostatnich raportów na temat ekskluzywności Xboxa. Jednak, jako że nic jeszcze nie zostało potwierdzone, aktualizacja biznesowa odbędzie się podczas Oficjalnego Podcastu Xboxa. Odbędzie się on 15 lutego 2024. Można go będzie obejrzeć na kanale Xbox na YouTube i obsługiwanych aplikacjach podcastowych.

Na razie jednak fani “Sea of Thieves” będą musieli jeszcze trochę poczekać. Zastanawiają się, czy ten tweet ma jakiekolwiek znaczenie dla przyszłości gry. 

Co sądzisz o sugerowanej możliwości przeniesienia gry Sea of Thieves na konsole Nintendo i PlayStation? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz