golden wii

Właściciel zdjęcia: Goldin

Ciekawostka: chcielibyście zagrać na Wii Królowej Elżbiety?

Na serwisie goldin.com, który specjalizuje się w handlu przedmiotami kolekcjonerskimi pojawił się nie lada rarytas dla fanów konsol Nintendo.

W 2009 r. nieistniejący już producent i wydawca oprogramowania, firma THQ, zleciła dostarczenie pozłacanego Nintendo Wii do Pałacu Buckingham w ramach akcji marketingowej mającej na celu promocję nowej gry BIG Family Games. Gra zawierała 24 klasyczne gry rodzinne. Danielle Robinson, ówczesny menedżer produktu w THQ, powiedziała: 


BIG Family Games to najlepsza gra na Wii, która zachęci do wspólnej zabawy wszystkich członków rodziny, od dziadków po małe dzieci. Rodzina Królewska jest prawdopodobnie najważniejszą rodziną w kraju, więc czuliśmy, że musi mieć kopię nowej gry. Pomyśleliśmy jednak, że Jej Królewska Mość nie chciałaby grać na byle jakiej konsoli, dlatego zamówiliśmy wyjątkową złotą konsolę. Mamy nadzieję, że jej i pozostałym członkom rodziny królewskiej spodoba się gra!

Ze względu na zrozumiałe rygorystyczne zasady Zespołu Korespondencji Pałacowej dotyczące prezentów, konsola nigdy nie trafiła do Pałacu, a tym bardziej do rąk Królowej. Została więc odesłana z powrotem do biur THQ, bez wiedzy reszty świata. W związku z tym, wszyscy (poza THQ) myśleli, że Królowa faktycznie przyjęła prezent. Gdy w 2012 roku THQ ogłosiło upadłość, "The Royal Wii" zniknęło z radarów i nikt tak naprawdę nie wiedział, co się z nim stało. Jednak pięć lat później konsola pojawiła się na nowo - nabył ją kolekcjoner specjalizujący się w sprzęcie deweloperskim. Ostatecznie sprzedał on konsolę, a ostatni nabywca wystawił ją na sprzedaż na portalu Goldin.

Konsola i kontroler są pokryte 24-karatowym złotem. Do Wii dołączony jest List Pochodzenia od nadawcy, potwierdzający jego historię i autentyczność.

Awatar

Mateusz DrozdowskiKomentarze (0)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz