212 166688069810

Właściciel zdjęcia: Nintendo / Ubisoft

3 miliony kopii sprzedane – Czy Sparks of Hope wraca na ścieżkę sukcesu?

W późnym 2022 roku Ubisoft wydało Mario + Rabbids Sparks of Hope na Nintendo Switch. Sequel otrzymał pozytywne recenzje krytyków, ale okazał się rozczarowaniem sprzedażowym w porównaniu z poprzednikiem Mario + Rabbids Kingdom Battle. Jednakże, wydaje się, że sytuacja zaczyna się poprawiać dla gry. Według źródeł Video Games Chronicle, Sparks of Hope osiągnęło już sprzedaż w liczbie 3 milionów kopii, co stawia liczby sequela na równi z tym, co osiągnęło Kingdom Battle w tym samym czasie. Nadal jednak zajmie to trochę czasu, aby gra osiągnęła próg 10 milionów sprzedanych egzemplarzy przez pierwszą grę, ale wygląda na to, że sytuacja zaczyna się poprawiać.


Warto zauważyć, że Ubisoft nie odpowiedziało na prośbę o komentarz od VGC, więc czytelnicy powinni podejść do tych liczb z dystansem. Jednakże, jeśli są one poprawne, może to dobrze wróżyć dla trzeciej gry w serii. Po wydaniu Mario + Rabbids Kingdom Battle, deweloperzy gry przeszli od razu do prac nad DLC, a następnie do pracy nad Sparks of Hope. Po wydaniu DLC do Sparks of Hope, nie wydaje się, że historia się powtarza; w maju kompozytor Grant Kirkhope napisał na Twitterze, że uważa, że jego “8 lat pisania muzyki dla Mario dobiegło końca”.

Istnieje wiele potencjalnych powodów, dla których Mario + Rabbids Sparks of Hope nie spełniło oczekiwań Ubisoftu. Jednakże, CEO Ubisoftu Yves Guillemot, wydaje się uważać, że błędem było wydanie gry na Nintendo Switch. W wywiadzie z GamesIndustry.biz z zeszłego roku, Guillemot powiedział, że Nintendo doradziło im, że “lepiej jest zrobić jedną iterację na każdym sprzęcie” i powinni byli poczekać na następną konsolę Nintendo. Chociaż Nintendo wydaje wiele gier Mario na każdej platformie, nie mają tendencji do powtarzania spin-offów, co oznacza, że systemy takie jak Switch otrzymują tylko jeden Mario Tennis, jeden Mario Golf itp. Według tej logiki, możliwe, że zobaczymy powrót serii Mario + Rabbids na kolejnej konsoli Nintendo.

Kiedy Mario + Rabbids Kingdom Battle zadebiutowało na Nintendo Switch w 2017 roku, była to pierwsza oryginalna gra Mario na tej konsoli; Mario Kart 8 Deluxe był już dostępny na Switchu, ale był to port wersji Wii U. Super Mario Odyssey był jeszcze kilka miesięcy przed premierą, więc fani serii Mario nie mieli na początku wiele opcji na tej konsoli. Kiedy pojawiło się Sparks of Hope, sytuacja wyraźnie się zmieniła.

„Okres Switcha” ukazał Ubisoft jako zaufanego partnera dla Nintendo; wydawca nie tylko stworzył dwie gry Mario, ale także miał okazję skorzystać z obsady Star Fox w wersji Switchowej gry Starlink: Battle for Atlas. Z nową konsolą Nintendo, która ma pojawić się w 2024 roku, będzie interesujące zobaczyć, czy obie firmy będą jeszcze bardziej ze sobą współpracować w tym okresie.

Mario + Rabbids Sparks of Hope jest dostępne w wersji cyfrowej w Nintendo eShop w cenie 179,90 zł.

Cieszycie się, że Mario + Rabbids Sparks of Hope zaczyna się lepiej sprzedawać? Czy chciałbyś zobaczyć trzecią grę w serii? Dajcie nam znać w komentarzach lub na naszych mediach społecznościowych.

Awatar

Artur TańskiKomentarze (1)

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz

korazdrzewa
16.01.2024 12:33
Ta gra na to zasługuje - bdb tytuł @N!KO